1 / 0

Weekendowe remanenty

Polscy juniorzy startujący w lidze hiszpańskiej odnieśli 5 zwycięstw. Anna Kiełbasińska, Iga Baumgart i Bartosz Kobyłka pomogli klubowi Playas de Castellón zdobyć podwójne mistrzostwo kraju.

Saragossa
200m – 1. Anna Kiełbasińska 24.58 (-0.3)
400m – 1. Iga Baumgart 57.80
W dal – 1. Małgorzata Reszka 5.86
  (w 4 skokach aż 3-krotnie uzyskała 5.86, z wiatrem: +4.3, +4.3 i 3.6)
Trójskok – 2. Agnieszka Rudnik 11.72
Kula – 1. Daria Rogalska 12.32
Oszczep – 1. Bartosz Kobyłka 62.81

Poznań
W 9. maratonie w Poznaniu zwyciężyła Arleta Meloch – 2:38:22, przed Ewą Brych-Pająk - 2:39:05 i Agnieszką Janasiak - 2:40:07. Wśród mężczyzn triumfowali Kenijczycy, Mathew Kosgei (2:13:45), Julio Kilimo (2:14:02) i John Mutai (2:14:18), przed Marcinem Fehlau – 2:17:13. Bieg ukończyło 2608 zawodników.
Organizatorzy nie wystąpili ani do PZLA, ani do Wielkopolskiego ZLA o umieszczenie imprezy w swych kalendarzach. Do pracy przy maratonie nie został zaproszony ani jeden licencjonowany sędzia.
W efekcie wyniki maratonu nie mogą oficjalnie figurować w tabelach PZLA i Wielkopolski.
Bez komentarza.

Chicago
Kenijczyk Evans Cheruiyot (brązowy medalista MŚ na 20km’07) 2:06:25 i Rosjanka Lidia Grigoriewa (3. na 10000m w ME ‘06) 2:27:17 zwyciężyli w tegorocznej edycji maratonu w Chicago. Pewien problem sprawił organizatorom debiutujący w maratonie Kenijczyk Wesley Korir, który wystartował w biegu masowym (4:51 po starcie elity) i dotarł na metę na 10 pozycji, ale ostatecznie został sklasyfikowany na 4 miejscu z czasem 2:13:53.