1 / 0

Mistrzostwa Polski Juniorów w Toruniu - III dzień

W trzecim dniu Mistrzostw Polski Juniorów rozgrywanych przy nieprzychylnej aurze w Toruniu sztafeta 4x400m LŁKS "Prefbet Śniadowo" Łomża poprawiła rekord Polski uzyskując czas 3:11.66, poprzedni rekord słabszy o 2.17 sek. należał od 7 lat do Skry Warszawa

W trzecim dniu Mistrzostw Polski Juniorów rozgrywanych przy nieprzychylnej aurze w Toruniu sztafeta 4x400m LŁKS "Prefbet Śniadowo" Łomża poprawiła rekord Polski uzyskując czas 3:11.66 (poprzedni rekord słabszy o 2.17 sekundy należał od 7 lat do zawodników Skry Warszawa).

Najbardziej utytułowaną zawodniczka Mistrzostw została Weronika Wedler, która w biegu na 200m sięgnęła po trzecie złoto, wygrywając o 0.56 sekundy (poprzednio zdobyła złote medale na 100m i w sztafecie 4x100m).

W biegu na 200m Artur Zaczek zdobył swój drugi tytuł na tych mistrzostwach (poprzednio wygrał 100m), ale złoto przypadło również Łukaszowi Krawczukowi, obaj uzyskali po 21.66, a zdjęcie fotofiniszu nie wyłoniło jednego zwycięzcy.

Po raz drugi na najwyższym stopniu podium stanęli również zwycięzcy w biegach średnich i długich: Danuta Urbanik (800m i 1500m), Karolina Waszak (3000m i 5000m), Adam Kszczot (800m i 1500m) i Krystian Zalewski (3000m i 5000m),

Cztery pierwsze płotkarki na dystansie 100m uzyskały czasy lepsze od rekordów życiowych, ale pomagał im wiatr +2.6m/s, wygrała Justyna Rybak (druga na 100m) 13.68 przed Marzena Kościelniak (zwyciężczynią na niskich płotkach) 13.74.

W biegu na 100m pł Michał Szade, najszybszy w eliminacjach, w finale został sklasyfikowany na 5 pozycji. Zwyciężył Piotr Tarnowski, czwarty na listach najlepszych przed Mistrzostwami.

W kilku konkurencjach triumfowali faworyci, uczestnicy Mistrzostw Świata Juniorów w Bydgoszczy: Mateusz Suchocki (w rzucie dyskiem – wszystkie jego 5 mierzonych prób były lepsze od rywali), Paweł Fajdek (w rzucie młotem – 42 cm bliżej od własnego rekordu Polski), Karol Hoffmann (w trójskoku), Sylwester Bednarek (w skoku wzwyż - wygrywając o 8 cm)  i Anna Jagaciak (w trójskoku – wyprzedziła srebrną medalistkę o trzy czwarte metra).

Bardzo emocjonujący przebieg miała sztafeta 4x400m juniorek, którą rozstrzygnęły na swą korzyść zawodniczki MKS-MOS Wrocław wyprzedzając rywalki z Zawiszy Bydgoszcz zaledwie o 4 setne sekundy. Był to już 5 tytuł mistrzowski dla wrocławian, którzy zdecydowanie triumfowali w klasyfikacji klubowej.