1 / 0

Mistrzostwa Polski Juniorów w Toruniu - II dzień sesja popołudniowa

Podczas sesji popołudniowej drugiego dnia MPJ spadł deszcz, a temperatura obniżyła się o 6 stopni. W biegu na 800m medalistki uzyskały 3 najlepsze wyniki w sezonie, wygrała w bardzo dobrym stylu, z przewagą prawie 2 sekund Dorota Urbanik (2:05.02), której kontuzja uniemożliwiła osiągnięcie minimum do startu w MŚJ.

W skoku w dal wieloboistka Małgorzata Reszka pokonała o 8 cm o rok młodszą Annę Jagaciak, która będzie faworytką w konkursie trójskoku.
W biegu na 400m pł faworytka gospodarzy Monika Kopycka, zmęczona startem w MŚJ (gdzie dotarła do półfinału) uległa Marzenie Kościelniak, która poprawiła rekord życiowy.
Dwa teamy sztafetowe 4x100m z MKS-MOS Wrocław sięgnęły po złoto i srebro. W niedzielę Weronika Wedler (triumfatorka 100m) ma szansę sięgnąć jeszcze po trzeci złoty medal, była najszybsza w eliminacjach 200m (24.52/+0.5).

Na dystansie 400m Paweł Olszewski, najszybszy w eliminacjach (47.44), uległ Marcinowi Grynkiewiczowi, który czasem 47.62 poprawił rekord życiowy z eliminacji o 0.34.
W biegu 400m pł Rafał Omelko poprawił rekord życiowy o ponad sekundę wyprzedzając Michała Pietrzaka, półfinalistę MŚJ.
Robert Szpak, mistrz świata juniorów w Bydgoszczy, nie zdołał przekroczyć 70 m i został sklasyfikowany na 4 pozycji. Wygrał Bartłomiej Kempny osiagając 74.00, przed Bartoszem Kobyłką 72.61.
Sporo emocji wzbudził bieg sztafetowy juniorów 4x100m, w którym zdyskwalifikowano pierwszy na mecie zespół Zawiszy Bydgoszcz za minimalne przekroczenie ostatniej strefy zmian. Kolejne dwie drużyny, Juvenii Puszczykowo i SKLA Sopot, wpadły jednocześnie na linię mety stając wspólnie na najwyższym stopniu podium.

W pozostałych konkurencji zwyciężali faworyci uczestnicy MŚJ w Bydgoszczy: Anna Kiełbasińska, Liliana WódkowskaJoanna Michalska, Joanna Fiodorow, Adam Kszczot i Krystian Zalewski.