1 / 0

MŚJ – Dzień III – 7 rekordów życiowych Polaków

W trzecim dniu Mistrzostw Świata Juniorów w Bydgoszczy Jacek Nabożny zajął 7 lokatę w 10-boju, awans do finału zdobyli: Anna Kiełbasińska (200m), Krystian Zalewski (3000m prz), Karol Hoffmann (trójskok), Paweł Wojciechowski (tyczka) i Paweł Fajdek (młot).

Wyniki LIVE na stronie
MŚJ

Polacy ustanowili 7 rekordów życiowych w konkurencjach indywidualnych.
W 10-boju Jacek Nabożny trzykrotnie uzyskiwał najlepsze wyniki w karierze, kończąc konkurencję na 7 pozycji.

Na szczególne wyróżnienie zasługują:
Krystian Zalewski, który nadawał tempo w eliminacyjnym biegu na 3000m z przeszkodami, bardzo szybko poprowadził pierwszy kilometr (2:49.50) i zdołał poprawić rekord życiowy,
Anna Kiełbasińska, która dwukrotnie ustanawiała rekord życiowy na 200m, znalazła się w finale po niezwykle emocjonującej końcówce biegu: wyprzedziła dwie rywalki zaledwie o jedną setną sekundy
Karol Hoffmann, który potrzebował tylko jednej próby w trójskoku do znalezienia się w finale, przy optymalnym wietrze (+2.0) poprawił życiówkę o 13 cm.