1 / 0

16 tytuł Zabawskiej, 11.34 Korczyńska, 10.27 Kuć, 8.20 Starzak (z wiatrem)

W pierwszym finale MPS Krystyna Zabawska zdobyła swój 16 tytuł mistrzyni Polski. W el. 100m Daria Korczyńska poprawiła rekord życiowy osiagając 11.34 (2 setne zabrakło do minumum olimpijskiego). Marcin Starzak wcelował w olimpijskie minimum, z wiatrem.

W pierwszym finale MPS, pchnięciu kulą, Krystyna Zabawska zdobyła swój 16 tytuł mistrzyni Polski.

Dla Krystyny Zabawskiej (ur.14.01.1968) był to już 20. start w finale, w którym po raz ostatni uległa w 1995 r. Katarzynie Żakowicz. Magdalena Sobieszek, mistrzyni Polski z 2005 r. tym razem uległa Agnieszce Bronisz w walce o srebro.

W eliminacjach 100m Daria Korczyńska poprawiła rekord życiowy osiagając 11.34/+2.0 (2 setne zabrakło do minumum olimpijskiego). Płotkarka Joanna Kocielnik uzyskała 11.53 (RŻ 11.68), ale z wiatrem +3.6. W finale Korczyńska pobiegła jeszcze szybciej - 11.29 (wiatr +3.3), sięgając po 6. tytuł z rzędu. Srebro, podobnie jak przed rokiem, dla Eweliny Klocek, a niespodziankę sprawiła Joanna Kocielnik pokonując zawodniczki z reprezentacyjnej sztafety, Martę Jeschke, Dorotę Jędrusińską, Beatę Makaruk i Iwonę Dorobisz-Ziółkowską.
W ostatnich 20 sezonach tylko Zuzanna Radecka (11.29'00) pobiegła szybciej niż Daria Korczyńska dziś w Szczecinie.

Dariusz Kuć po rocznej przerwie odzyskał tytuł najszybszego Polaka triumfując w czasie 10.27/+1.7. Srebro dla Marcina Nowaka (10.33), nieobecnego na podium od 2000r., a brąz dla Marcina Jędrusińskiego (10.35), najszybszego przed rokiem. Korzystając z szybkiej bieżni i sprzyjającego wiatru w obu finałach 12 zawodników pobiegło poniżej 10.50. W eliminacjach z prawidłowym wiatrem Jędrusiński uzyskał 10.31/+1.8, a Nowak 10.36 (czas reakcji 0.111).

W skoku wzwyż drugi tytuł dla Kamili Stepaniuk (1.89), na drugim miejscu również bez zmian - Karolina Gronau (1.87), trzecia Karolina Błażej (1.78), a na 6. pozycji uplasowała się najmłodsza uczestniczkla Mistrzostw, 14-letnia Aneta Rydz (1.70).

Kulomiot Tomasz Majewski (20.50) po raz 6. stanął na najwyższym podium mając wszystkie 5 oddanych pchnięć znacznie lepszych od rywali, dalsze lokaty zajęli Jakub Giża (19.31 w ostatnim pchnięciu) i Dominik Zieliński (19.13), którzy zamienili sie miejscami w porównaniu z MP '07.

Bieg na 5000m - czwarty tytuł Wioletty Frankiewicz (15:36.44), która o ponad 20 sekund pokonała Justynę Bąk (15:57.26), brąz dla Karoliny Jarzyńskiej (RŻ - 16:05.60). 8 zawodniczek poprawiło rekordy życiowe.

Michał Kaczmarek wygrał bieg na 5000m (13:57.69) zdobywając trzeci złoty medal na tym dystansie, o 0.19 wyprzedził Artura Kozłowskiego i o 0.26 Kamila Murzyna (RŻ). Ustanowiono 9 rekordów życiowych.

W skoku w dal trzeci tytuł z rzędu dla Marcina Starzaka, wynik równy minimum olimpijskiemu - 8.20, ale z wiatrem +2.3. Po raz pierwszy w karierze ponad 8-metrowy skok szczecinianina Krzysztofa Lewandowskiego 8.07/+2.3. Brąz dla Tomasza Mateusiaka, który skoczył równe 8 metrów z przepisowym wiatrem.