1 / 0

Długosz tuż za podium PŚ w Biegach Górskich

Andrzej Długosz zajął 4 miejsce w trzecich w tym roku zawodach Pucharu Świata w Biegach Górskich, które odbyły się w Merano, we Włoszech. Po trzech zawodach Polak jest sklasyfikowany na 5 miejscu w klasyfikacji Pucharu Świata.

Rywalizowano na trasie długości 14 km z przewyższeniem + 1700 m. Walkę o zwycięstwo stoczyli Niemiec Timo Zeiler z Nowozelandczykiem Jonathanem Wyattem. Zeiler prowadził przez większą część dystansu, ale Wyatt, który dzień wcześniej wygrał maraton górski w Liechtensteinie, bijąc tam rekord trasy o 10 minut – 2:56:00, na końcówce i tak okazał się szybszy od będącego w życiowej formie rywala. Trzecie miejsce zajął uważany za faworyta tego biegu Włoch Marco Gaiardo. Jakby tego było mało Wyatt odebrał mu rekord trasy bijąc go o 33 sekundy.

Kobiety: 10 km + 1200 m

1. Renate Rungger (ITA) – 1:08:22;
2. Ann Frost (NZL) – 1:08:24;
3. Antonella Confortola (ITA) – 1:11:13;
4. Pavla Matyašova (CZE) – 1:13:23;