Menu
1 / 0
Aktualności /

Dwa polskie zwycięstwa we Florencji

Dwa polskie zwycięstwa we Florencji

W sobotnim mityngu cyklu World Athletics Continental Tour Challenger we Florencji zwycięstwa odnieśli Aleksandra Śmiech oraz Dawid Wegner.  

Zawody International Pegaso Meeting we Florencji na pierwszy start w sezonie wybrało troje polskich lekkoatletów. Wszyscy oni stanęli we Włoszech na podium. Najpierw o zwycięstwo postarał się oszczepnik Dawid Wegner. Nasz reprezentant miał cztery mierzone próby, a zwycięstwo przypieczętował rzutem na 79.49, oddanym w ostatniej kolejce. Po zakończonych zmaganiach oszczepników na stadionie we Florencji rozegrano rzut młotem pań. W nim interesującą walkę o zwycięstwo stoczyły Aleksandra Śmiech i Ewa Różańska. Ostatecznie wygrała ta pierwsza, w trzeciej serii rzucając 69.84. Różańska była druga po próbie na 68.70.

Pełne wyniki: Florencja

Maciej Jałoszyński / foto (ilustracyjne): Tomasz Kasjaniuk

Powrót do listy

Więcej