1 / 0

Wioletta Frankiewicz i Marcin Chabowski mistrzami Polski

Bieg kobiet na 10000m o mistrzostwo Polski w Kozienicach wygrała Wioletta Frankiewicz (AZS-AWF Kraków) 32:53.67, wśród mężczyzn triumfował Marcin Chabowski (Wejher Wejherowo) 28:44.09. Juniorzy Krystian Zalewski i Adam Kszczot uzyskali minima na MŚJ.

Bieg kobiet na dystansie 10000m o mistrzostwo Polski w Kozienicach wygrała Wioletta Frankiewicz (AZS-AWF Kraków) 32:53.67, wśród mężczyzn triumfował Marcin Chabowski (Wejher Wejherowo) 28:44.09. Juniorzy Krystian Zalewski i Adam Kszczot uzyskali minima na Mistrzostwa Świata Juniorów w Bydgoszczy.

Wioletta Frankiewicz (AZS-AWF Kraków), 32:53.67, wyprzedziła o ponad półtorej minuty Agnieszkę Ciołek (AZS-AWF Wrocław) i Elizę Gawryluk (AZS-UWM Olsztyn).

Wśród mężczyzn wygrał Marcin Chabowski (Wejher Wejherowo) 28:44.09, przed Michałem Smalcem (Podlasie Białystok) 28:57.73 i Arturem Kozłowskim (MULKS-MOS Sieradz) 29:17.82.
Prawie do półmetka bieg prowadził Łukasz Skoczyński, którego zmienił poźniejszy zwycięzca. Chabowski najszybciej pokonał ostatni kilometr, w 2:44.95. Artur Kozłowski siągnął po brąz, podobnie jak przed rokiem. Olbrzymi postep zanotował Michał Smalec, którego dotychczasowy rekord życiowy wynosił 30:55.67 '03. Ale w br. podczas biegu ulicznego na dystansie 5.8 km w Starogardzie Gdańskim o pół sekundy pokonał Marcina Chabowskiego.

W biegu na 3000m z przeszkodami zwyciężył Tomasz Szymkowiak (Orkan Wlkp. Poznań) 8:38.80. Piątą lokatę zajął junior Krystian Zalewski (UKS GMDS Barnim Goleniów), który osiagając czas 8:49.42, uporał się z minimum na MŚ Juniorów, wynoszące 8:55.00.

Bieg na 1500m wygrał Łukasz Parszczyński (Polonia Warszawa) 3:45.69 wyprzedzając o ponad 4 s Radosława Popławskiego (3:49.88).

Ciekawy bieg rozegrały panie na 1500m, w którym triumfowała Sylwia Ejdys (AZS-AWF Wrocław) 4:10.77 przed Anną Rostkowska (Athletics Jakać Młoda) 4:11.47, Renata Pliś (Maraton Świnoujście) 4:13.89 i Katarzyna Kowalską (Vectra Włocławek) 4:25.73. Bieg prowadził Michał Bernardelli (Warszawianka), co wykluczało uzyskanie minimumów na IO w Pekinie (4:07.00).

Na dystansie 800m Bartosz Nowicki (Sporting Międzyzdroje) pokonał o 0.31 s Pawła Czapiewskiego) osiągając czas 1:47.77. Trzeci był Piotr Bąbrowski (WLKS Wrocław) przed juniorem Adamem Kszczotem (RKS Łódź) 1:49.41 (wynik lepszy od minimum na MŚ Juniorów w Bydgoszczy - 1:50.00).
---
Jest to 6 tytuł mistrzyni Polski Wioletty Frankiewicz, poprzednie zdobywała na innych dystansach:
1500m - 2005 (4:10.23)
5000m - 2002 (15:51.72) i 2004 (15:34.87) i 2007 (15:59.59)
3000m prz - 2006 (9:35.44)