Menu
1 / 2
Aktualności /

Poznań: Aneta Konieczek liderką światowych tabel w biegu na 2000m z przeszkodami

Poznań: Aneta Konieczek liderką światowych tabel w biegu na 2000m z przeszkodami
Poznań: Aneta Konieczek liderką światowych tabel w biegu na 2000m z przeszkodami Poznań: Aneta Konieczek liderką światowych tabel w biegu na 2000m z przeszkodami

Wiele wartościowych rezultatów uzyskali polscy lekkoatleci podczas 2. Memoriału Czesława Cybulskiego (World Athletics Continental Tour Silver). W Poznaniu między innymi Aneta Konieczek osiągnęła najlepszy w tym sezonie wynik na świecie w biegu na 2000 metrów z przeszkodami, a na 200 metrów świetnie zaprezentowała się Natalia Kaczmarek. Konkursy memoriałowe wygrali byli podopieczni trenera Cybulskiego Anita Włodarczyk i Paweł Fajdek.

Aneta Konieczek po udanym biegu na mecie rywalizacji na dystansie 2000 metrów z przeszkodami finiszowała pierwsza z czasem 6:00.81. To najlepszy w tym roku wynik na świecie oraz nieoficjalny rekord Polski. Dotychczas najszybciej w Polsce ten dystans pokonała – przed blisko 20 laty – Wioletta Frankiewicz. Na mecie Konieczek pokonała o ponad 3 sekundy swoją starszą siostrę Alicję, która uzyskała czas 6:04.29.

Świetnie na dystansie 200 metrów spisała się Natalia Kaczmarek. Mistrzyni Europy z Rzymu w biegu na 400 metrów wygrała w Poznaniu z czasem 22.70. To najlepszy wynik uzyskany przez jakąkolwiek polską sprinterkę na 200 metrów od blisko czterech dekad i biegów Ewy Kasprzyk.

Konkurencją memoriałową zawodów w Poznaniu był rzecz jasna rzut młotem. Najlepsi byli w niej dawni podopieczni patrona zawodów, legendarnego szkoleniowca Czesława Cybulskiego. Wśród pań wygrała, z wynikiem 72.00, wicemistrzyni Europy z Rzymu Anita Włodarczyk. Konkurs mężczyzn zakończył się zwycięstwem Pawła Fajdka. Triumfator rzucił 78.77 i o 40 centymetrów wyprzedził Wojciecha Nowickiego.

Świetnie widowisko zaprezentowali poznańskim kibicom tyczkarze – Polak Lisek i Filipińczyk Obiena. W festiwalu udanych skoków i pokerowych zagrywek lepszy okazał się Azjata. Zaliczył w pierwszym skoku 5.87 i bezskutecznie atakował 6.01. Polak zajął drugie miejsce zaliczając w drugiej próbie 5.82.   

Walcząca o kwalifikację olimpijską Klaudia Wojtunik dwukrotnie pokonała 100 metrów przez płotki w czasie poniżej 13 sekund. W rundzie eliminacyjnej uzyskała 12.87, a w finale była druga z czasem 12.98. Trzecie miejsce zajęła, również mająca szansę na kwalifikację z rankingu do Paryża, Marika Majewska (dziś 13.02).

Do indywiudalnego startu na igrzyskach w biegu na 400 metrów przybliżyła się Justyna Święty-Ersetic. Doświadczona Polka wygrała w Poznaniu rywalizację na dystansie jednego okrążenia uzyskując wynik 51.91 (rekord imprezy). 

Pełne wyniki: Poznań

Maciej Jałoszyński / foto: Marek Biczyk

Powrót do listy

Więcej