Menu
1 / 0
Aktualności /

12.90 płotkarki Mariki Majewskiej w Gorzowie Wielkopolskim

12.90 płotkarki Mariki Majewskiej w Gorzowie Wielkopolskim

Płotkarka Marika Majewska uzyskała najbardziej wartościowy wynik podczas piątkowego Gorzów Meeting (World Athletics Continental Tour Bronze) – w eliminacyjnym biegu na 100 metrów przez płotki osiągnęła 12.90 i wypełniła minimum na mistrzostwa Europy w Rzymie.

Majewska świetnie pobiegła w rundzie eliminacyjnej. Zdystansowała rywalki i przy lekkim wietrze w plecy pewnie wygrała z czasem 12.90. To nie tylko minimum na mistrzostwa Europy, ale też jedenasty wynik w historii polskiej lekkoatletyki. W finale, przy niemrawo padającym deszczu i przednim wietrze, wygrała z czasem 13.26. Na bieżni świetnie spisali się sprinterzy. Maksymilian Szwed wygrał bieg na 400 metrów i dzięki czasowi 45.75 zrobił duży krok w stronę kwalifikacji do czerwcowych mistrzostw Europy. Na dystansie 200 metrów pasjonującą walkę zaprezentowali Łukasz Żok i Igor Bogaczyński. Wygrał ten drugi osiągając 20.57 i przesuwając się na dziesiąte miejsce w polskich tabelach historycznych.

W skoku w dal Nikola Horowska skoczyłą 6.42 i zaledwie o centymetr przegrała z Magdaleną Bokun.

Konkurs oszczepu kobiet wygrała Maria Andrejczyk, która dzięki próbie na 62.02 praktycznie zapewniła sobie kwalifikację olimpijską (z rankingu). Wśród panów triumfował Cyprian Mrzygłód – 80.87. Kolejny dobry konkurs ma za sobą dyskobol Robert Urbanek. W Gorzowie Wielkopolskim był trzeci, ale uzyskał niezłe 63.21.

Pełne wyniki: Gorzów Wielkopolski

Gorzów Wielkopolski, Maciej Jałoszyński / foto (ilustracyjne): Tomasz Kasjaniuk

Powrót do listy

Więcej