1 / 0

6.57 Chyły, 20.84 Urbasia w Chemnitz

Łukasz Chyła zwyciężył w biegu na 60m podczas 13. mityngu Erdgas w Chemnitz osiągając swój najlepszy tegoroczny czas - 6.57. Tylko trzech Europejczyków biegało szybciej w br. (najszybszy Simone Collio ITA 6.55).

Jest to drugi wynik w karierze zawodnika SKLA Sopot. W tej samej hali przed trzema laty (25 lutego) uzyskał 6.56.
W finałowym biegu w Chemnitz drugą lokatę zajął Nigeryjczyk Uche Isaac - 6.62, który poprawił rekord życiowy o 5 setnych sekundy. Polak był najszybszy również w eliminacjach - 6.61. Dariusz Kuć (AZS-AWF Kraków)uplasował się w finale na 5 pozycji - 6.77 (el. 6,71). Marcin Nowak (AZS-AWF Kraków)osiągnął 6.85 nie awansując do finału.

Marcin Urbaś (AZS Poznań) wygrał najszybszą z trzech serii na dystansie 200m osiagając czas 20.84. Szybciej w tym roku na świecie biegało tylko czterech zawodników Stanów Zjednoczonych, a identyczny wynik uzyskał, 2 lutego w Stuttgarcie, Niemiec Tobias Unger. Drugi czas w Chemnitz osiągnął halowy mistrz Niemiec '08 - Stefan Kuhlee, 21.06.

Piotr Kędzia (AZS Łódź), mistrz Polski na 400m, zajął trzecie miejsce na tym dystansie uzyskując 47.70. Wygrał Christopher Brown z Bahamów, brązowy medalista Halowych Mistrzostw Świata '06 - 46.57.

Paweł Czapiewski (Lubusz Słubice) był czwarty na dystansie 800m (1:52.19), na którym triumfował Kenijczyk Edwin Letting - 1:51.61. Finisz biegu był b. zacięty, 5 zawodników na miejscach 3-7 sklasyfikowano w 0.1 sekundy.

Rafał Snochowski (8:03.33, Omega Kleszczów) i Łukasz Parszczyński (8:05.71, Polonia Warszawa) przegrali na dystansie 3000m tylko z Kenijczykiem Isaakiem Kipruto Sangiem - 8:01.97.

Marcin Starzak (AZS-AWF Kraków) skoczył w dal na odległość 7.84, plasując się na 4 pozycji. Wygrał Hector Fuentes z Kuby, mistrz świata w trójskoku U-18 '05, osiągając 7.95.

Dorota Jędrusińska (AZS Poznań) dotarła do finału biegu na 60m (7.50, 6m., w el. 7.44), a Daria Korczyńska (Śląsk Wrocław) odpadła w eliminacjach - 7.46. Nigeryjka Franca Idoko, czasem 7.09, wyrównała najlepszy wynik na świecie w br. należący do Rosjanki Jewgieni Poliakowej.

Bożena Łukasik (54.78, RLTL ZTE Radom) uległa Nigeryjce Christy Ekpukpon (51.75) na dystansie 400m.

Agnieszka Sowińska (2:07.15, Sporting Mięzyzdroje) uplasowała się na 6 miejscu na 800m, który wygrała Marokanka Mina Ait Hammou - 2:04.25.

Małgorzata Trybańska (Warszawianka) skoczyła w dal na odległość 6.39, co zapewniło jej 5 lokatę. Portugalka Naide Gomes osiągnęła  6.91 (dalej w br. skakała tylko Rosjanka Irina Simagina - 6.96). Na 7 pozycji sklasyfikowano Liliannę Zagacką (Krokus Leszno) - 6.09.