Menu
1 / 0
Aktualności /

Leiria: minimum oszczepniczki Witek na mistrzostwa Europy. Dwa zwycięstwa Polaków w kat. U23

Leiria: minimum oszczepniczki Witek na mistrzostwa Europy. Dwa zwycięstwa Polaków w kat. U23

Minimum na mistrzostwa Europy w Rzymie oszczepniczki Marceliny Witek-Konofał oraz dwa indywidualne zwycięstwa Zuzanny Maślanej i Dawida Piłata w kategorii U23 to najlepsze osiągnięcia polskich miotaczy w pierwszym dniu rozgrywanego w Leirii pucharu Europy w rzutach.

Marcelinie Witek-Konofał start w Portugalii przyniósł najlepszy wynik od sezonu 2018. Polka, która w ostatnich latach mierzyła się z kontuzjami oraz przerwała karierę ze względu na macierzyństwo uzyskała w sobotnie popołudnie wynik 60.08. Tym samym oszczepniczka ze Słupska wypełniła minimum na czerwcowe mistrzostwa Europy w Rzymie.

Wreszcie wracam i wracam zdrowa. Po tylu latach bardzo to doceniam. Wynik jest spełnieniem założonego przed startem zadania. Żałuję tego drugiego rzutu w granice 60 metrów, który został moim zdaniem niesłusznie uznany za nieważny. Takie jest życie, ale ja jestem ostatecznie bardzo zadowolona. Teraz wracam do rodziny, po miesiącu nieobecności będę nadrabiać czas z mężem i synkiem – zapowiada Marcelina Witek-Konofał.

W ostatecznej klasyfikacji rzutu oszczepem Witek-Konofał została sklasyfikowana na czwartym miejscu i zdobyła 1119 punktów do rankingu olimpijskiego. Na jedenastym miejscu zmagania zakończyła Maria Andrejczyk. Polka rzuciła 55.04 i na pół metku konkursu wycofała się z dalszej rywalizacji.

Cenne zwycięstwa w Leirii odnieśli polscy młodzieżowcy. W trwającym blisko 4 godziny konkursie rzutu młotem najlepszy, z wynikiem 71.52, był Dawid Piłat. Konkurs pchnięcia kulą U23 wygrała z kolei Zuzanna Maślana. Polka w najdalszej próbie uzyskała rezultat 17.08. Siódma w rzucie oszczepem U23 była Gabriela Andrukonis (48.48).

Siódmy wynik konkursu A rzutu dyskiem – 59.91 – uzyskał Robert Urbanek. Dwie lokaty niżej, z wynikiem 58.83, został sklasyfikowany Oskar Stachnik. W rozegranych w niesprzyjających warunkach atmosferycznych konkursach rzutu młotem na trzynastym miejscu – z wynikiem 71.93 – został sklasyfikowany Marcin Wrotyński, a na dwudziestym trzecim Tomasz Ratajczyk (66.31). 

Dokończenie pucharu Europy w rzutach w niedzielę. Transmisje na YouTube European Athletics.

Pełne wyniki: Leiria

Maciej Jałoszyński / foto (ilustracyjne): Tomasz Kasjaniuk

Powrót do listy

Więcej