Menu
1 / 0
Aktualności /

Pekin gospodarzem Mistrzostw Świata 2027

Pekin gospodarzem Mistrzostw Świata 2027

Obradująca w Glasgow Rada World Athletics powierzyła Pekinowi – stolicy Chińskiej Republiki Ludowej – prawa do organizacji lekkoatletycznych mistrzostw świata w sezonie 2027.  

Najważniejsza impreza w kalendarzu światowej federacji lekkoatletycznej wróci do Pekinu po 12-letniej przerwie. Wśród miast ubiegających się o organizację mistrzostw w 2027 roku były także Rzym, Stambuł czy Singapur. Ostatecznie jednak World Athletics zdecydowało postawić na Pekin i Chiny – największy na świecie rynek sportowy, jak zauważono w oficjalnym komunikacie prasowym. Gdy Pekin poprzednio był gospodarzem mistrzostw świata – w sierpniu 2015 roku – reprezentacja Polski zdobyła osiem medali, w tym trzy złote. Najbliższa edycja mistrzostw świata odbędzie się we wrześniu 2025 roku w Tokio. 

Władze światowej lekkoatletyki postanowiły także, że od 2025 będą kreować nowy układ kalendarza. Jego kulminacyjnym punktem mają być mistrzostwa świata, organizowane zawsze w tym samym czasie – w połowie września. Jednocześnie Rada World Athletics zdecydowała, że w przypadku gdy obiekt posiadać będzie dziewięć torów to finały będą miały dziewiątkę uczestników.

Maciej Jałoszyński / foto (ilustracyjne): Marek Biczyk

Powrót do listy

Więcej