Menu
1 / 3
Aktualności /

W weekend halowe mistrzostwa Polski w Arenie Toruń. Ewa Swoboda: kocham tę bieżnię!

W weekend halowe mistrzostwa Polski w Arenie Toruń. Ewa Swoboda: kocham tę bieżnię!
W weekend halowe mistrzostwa Polski w Arenie Toruń. Ewa Swoboda: kocham tę bieżnię! W weekend halowe mistrzostwa Polski w Arenie Toruń. Ewa Swoboda: kocham tę bieżnię! W weekend halowe mistrzostwa Polski w Arenie Toruń. Ewa Swoboda: kocham tę bieżnię!

Ponad 500 zawodników stanie na starcie weekendowych halowych mistrzostw Polski, które już po raz dziesiąty raz z rzędu odbędą się w Toruniu. – Kocham tę bieżnię, uwielbiam tutaj biegać, to najpiękniejsza hala w Europie – w przededniu mistrzostw komplementowała Arenę Toruń sprinterka Ewa Swoboda.

Mająca świetne wspomnienia z Areny Toruń Swoboda mocno akcentowała, że w Grodzie Kopernika czuje się doskonale. Tutaj przed laty biła halowy rekord świata juniorów, a dwa lata temu ustanowiła fenomenalny rekord Polski pokonując 60 metrów w 6.99.

To jest mój drugi dom. Uwielbiam tutaj biegać. Arena Toruń to najpiękniejsza hala w Europie. Mam stąd wiele pięknych wspomnień. Pamiętam chociażby start z 2015 roku kiedy medal wręczała mi pani Irena Szewińska. Stąd też jest moje ulubione zdjęcie, ono nawet wisi tutaj na drugim piętrze – śmiała się w przededniu startu w mistrzostwach Polski zawodniczka AZS-AWF Katowice.

Ze zdaniem Swobody o toruńskiej hali zgodził się sternik polskiej lekkoatletyki, prezes PZLA Henryk Olszewski.

Nie tylko moim zdaniem, ale wielu zawodników i trenerów z zagranicy, z którymi niejednokrotnie rozmawiałem Arena Toruń jest najładniejszą halą lekkoatletyczną w Europie – przyznawał prezes Olszewski.

Na dobry start podczas mistrzostw Polski liczy Marika Popowicz-Drapała. Specjalizująca się przez lata w krótkim sprincie zawodniczka bydgoskiego Zawiszy w ostatnich sezonach startuje na dystansie 400 metrów.

Chociaż ciągle uczę się tego dystansu to start na ORLEN Copernicus Cup pokazał mi, że jestem w dobrej formie. Nie zmienia to faktu, że każdy występ to inna, nowa historia. Tak też będzie z biegami podczas mistrzostw Polski – przyznawała Popowicz-Drapała.

Halowe mistrzostwa Polski są ważnym przystankiem dla lekkoatletów przygotowujących się do startów letnich.

Powoli kończymy sezon halowy. W ten weekend odbędą się mistrzostwa Polski, a za dwa tygodnie w Glasgow halowe mistrzostwa świata. My patrzymy jednak już na kolejne miesiące. Na początku maja na Bahamach mamy kwalifikacje olimpijskie sztafet, a później w czerwcu mistrzostwa Europy. W tym roku to bardzo ważna impreza bo będzie jedną z ostatnich szans na zdobycie kwalifikacji olimpijskich – podkreślił prezes Henryk Olszewski.

Prezes Polskiego Związku Lekkiej Atletyki podziękował również władzom samorządowym Torunia za wieloletnią współpracę.

Dzięki zaangażowaniu miasta oraz doświadczeniu organizacyjnym Kujawsko-Pomorskiego Związku Lekkiej Atletyki mistrzostwa Polski od lat są tutaj w Arenie Toruń organizowane na najwyższym poziomie – podkreślił prezes Olszewski.

Weekendowe mistrzostwa Polski będą dziesiątymi z rzędu jakie odbędą się w Arenie Toruń.

Od 2015 roku padło tutaj wiele rekordów. Pięknie, że możemy od lat gościć najlepszych lekkoatletów podczas tych wszystkich imprez. Dziękuję za zaufanie i cieszę się, że Toruń jest zimową stolicą lekkiej atletyki – powiedział prezydent Torunia Michał Zaleski. 

Za organizację wydarzenia odpowiada Kujawsko-Pomorski Związek Lekkiej Atletyki, który w tym roku będzie także gospodarzem letnich mistrzostw Polski.

Kujawy i Pomorze od lat są takim zimowym centrum polskiej lekkoatletyki. Cieszę się, że mamy takie obiekty, które mogą gościć te wszystkie wydarzenia. Zimą w hali w Toruniu, latem na stadionie w Bydgoszczy. W czerwcu zaprosimy tam na wyjątkowe 100. PZLA Mistrzostwa Polski. Dodatkowo kibice, którzy przychodzą na trybuny doskonale czują klimat lekkoatletyki. To kolejny atut naszego regionu – zauważył prezes Wolsztyński.

W tym roku podczas mistrzostw Polski w Arenie Toruń na kibiców czekać będzie dodatkowa atrakcja. W westybulu hali powstanie specjalna strefa Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0przygotowana przez Narodowe Centrum Kultury.

To już kolejny etap naszej współpracy, za którą słowa podziękowania kieruję na ręce prezesa Polskiego Związku Lekkiej Atletyki Henryka Olszewskiego. Na ten weekend przygotowujemy dużo atrakcji. W strefie pod hasłem Rozgrzewka z książką pojawią się; mobilna biblioteczka pełna nowości wydawniczych, leżaki, animacje zorganizowane przez Fundację Powszechnego Gościem strefy Książnica Kopernikańska, czyli Wojewódzka Biblioteka Publiczna z Torunia – poinformował profesor Rafał Wiśniewski, dyrektor Narodowego Centrum Kultury.

68. PZLA Halowe Mistrzostwa Polski odbywać się będą w Arenie Toruń w sobotę i niedzielę. Transmisje z wydarzenia przeprowadzi TVP Sport, a bilety na imprezę można kupić w kasach hali oraz w serwisie ebilet.pl.

Toruń, Maciej Jałoszyński / foto: Tomasz Kasjaniuk

Powrót do listy

Więcej