Menu
1 / 0
Aktualności /

PZLA zaangażowane w inicjatywę Athletics Respects Your Right

PZLA zaangażowane w inicjatywę Athletics Respects Your Right

„Athletics Respects Your Right” to nowa międzynarodowa inicjatywa, w którą zaangażowany jest Polski Związek Lekkiej Atletyki. – Celem jest stworzenie polityki safeguardingowej dla każdego kraju działającego w projekcie, a następnie ich implementacja – tłumaczy Dominika Jędrzejczyk zaangażowana w projekt z ramienia PZLA. 

Liderem projektu jest federacja z Bułgarii, która do kooperacji zaprosiła związki lekkoatletyczne z Polski, Albanii, Austrii, Kosowa oraz Bośni i Hercegowiny. Głównym celem jest utworzenie polityki safeguardingowej dla każdego z zaangażowanych krajów.

Każdy z partnerów musi przygotować dokumenty zgodne z wytycznymi. W czasie dalszych prac ma nastąpić ich implementacja. Planowane są także liczne szkolenia dla różnych grup interesariuszy – tłumaczy zaangażowana w projekt Dominika Jędrzejczyk.

Celem współpracy jest wprowadzenie pionierskiej koncepcji wspólnej międzynarodowej inicjatywy edukacyjnej i szkoleniowej w zakresie ochrony. Ideą jest promowanie wspólnych wartości, niedyskryminacji i równości płci poprzez sport oraz stworzenie i wdrożenie polityki ochrony w każdej federacji.

Projekt jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach programu Erasmus+.

Więcej o projekcie można przeczytać na stronie: http://www.aryr.eu/pl/zdarzenia

Maciej Jałoszyński

Powrót do listy

Więcej