Menu
1 / 0
Aktualności /

Piotr Lisek oraz Jakub Szymański trzeci w Liévin

Piotr Lisek oraz Jakub Szymański trzeci w Liévin

Podczas sobotniego mityngu Hauts-de-France Pas-de-Calais Trophée EDF w Liévin, zaliczanego do prestiżowego cyklu World Athletics Indoor Tour Gold trzecie lokaty wywalczyli tyczkarz Piotr Lisek oraz płotkarz Jakub Szymański, który uzyskał świetny wynik 7.48.

Szymański, który przed tygodniem podczas zawodów ISTAF Indoor czasem 7.47 ustanowił rekord Polski zanotował we Francji kolejny świetny bieg. W bardzo mocno obsadzonej rywalizacji finałowej wychowanek Bernarda Wernera zajął trzecie miejsce i wyrównał drugi czas w karierze osiągając 7.48. Wygrał Grant Holloway, który czasem 7.32 umocnił się na prowadzeniu w światowych tabelach.

W rywalizacji tyczkarzy Piotr Lisek najpierw w drugiej próbie zaliczył 5.45, a chwilę później w pierwszej 5.60. Pokonanie za drugim podejściem 5.70 dało Polakowi ostatecznie trzecie miejsce w konkursie. Zwyciężył Sam Kendricks (5.76), ale to nasz reprezentant został po zawodach we Francji liderem cyklu World Athletics Indoor Tour Gold w skoku o tyczce.

Ostatecznie na czwartym miejscu w rankingu biegu na 200 metrów został sklasyfikowany Łukasz Żok. Polski sprinter był drugi w swojej serii z czasem 20.98. Najlepszym rezultatem dnia popisał się Erriyon Knighton – rekordzista świata U20 ze stadionu w debiucie na hali uzyskał 20.21 i został liderem światowych tabel.

Po wygraniu z czasem 7.85 biegu eliminacyjnego Pia Skrzyszowska w finale popełniła falstart i została zdyskwalifikowana przez sędziów. Ostatecznie pobiegła pod protestem ulegając na mecie jedynie nigeryjskiej rekordzistce świata Amusan.

Pełne wyniki: Liévin

Maciej Jałoszyński / foto (ilustracyjne): Marek Biczyk 

Powrót do listy

Więcej