Menu
1 / 0
Aktualności /

Wielkie gwiazdy przyjadą na ORLEN Cup do Łodzi. Piotr Lisek: Kocham tę publiczność

Wielkie gwiazdy przyjadą na ORLEN Cup do Łodzi. Piotr Lisek: Kocham tę publiczność

– Halo Łódź, widzimy się! Uwielbiam skakać na ORLEN Cup w Atlas Arenie i nie mogłem sobie odmówić tej przyjemności. Tu zawsze czuję niezwykły kontakt z publicznością, którą kocham – zapowiada Piotr Lisek, najlepszy polski skoczek o tyczce, który 27 stycznia wystartuje w mocno obsadzonym mityngu w Łodzi. W piątek organizatorzy ogłoszą wszystkie gwiazdy mityngu, który otworzy sezon halowy w Polsce. A tych będzie bardzo wiele!

Wiceprezes Polskiego Związku Lekkiej Atletyki i dyrektor ORLEN Cup 2024 Sebastian Chmara podkreśla, że w Łodzi rozpocznie się nie tylko sezon halowy, ale przede wszystkim rok olimpijski. – Głęboko wierzę, że kibice, którzy przyjdą do łódzkiej Atlas Areny nie tylko zobaczą wielkie lekkoatletyczne widowisko, ale również dodadzą wiary przed tym bardzo ważnym sezonem naszym zawodnikom – mówi Chmara. Organizację ORLEN Cup w Łodzi wspierają ORLEN S.A. oraz miasto Łódź.

W Łodzi na pewno zamelduje się skoczek o tyczce Piotr Lisek, który powalczy m.in. z dwukrotnym mistrzem świata i medalistą olimpijskim Samem Kendricksem oraz wicemistrzem Europy z hali Grekiem Emanuilem Karalisem brązowym medalistą mistrzostw Europy Norwegiem Pålem Haugenem Lillefosse, a także m.in. najszybsza polska sprinterka Ewa Swoboda.

– Każdego roku z wielką radością przyjeżdżam do Łodzi, bo nie ukrywam, że uwielbiam tutaj biegać i zawsze atmosfera w Atlas Arenie mnie niesie do przodu. Dwa lata temu było fantastycznie, gdy pobiłam rekord Polski, a rok temu nieznacznie gorzej, ale też dobrze. Zapraszam kibiców na trybuny, bo tego, że będzie ciekawie, jestem pewna – mówi Swoboda.

Kibice w Łodzi zobaczą minimum dziesięciu medalistów i finalistów największych światowych imprez. Bardzo mocno obsadzony będzie m.in. konkurs pchnięcia kulą, bo z polskimi gwiazdami Konradem Bukowieckim i Michałem Haratykiem powalczą m.in. wicemistrz świata Włoch Leonard Fabbri i mistrz Europy Chorwat Filip Mihaljević. Z kolei Ewa Swoboda rywalizować będzie m.in. z Włoszką Zaynab Dosso. Z kolei na płotkach kibicom pokaże się inna polska królowa bieżni Pia Skrzyszowska.

– Tych gwiazd będzie zresztą dużo więcej, a ich nazwiska oficjalnie ogłosimy podczas piątkowej konferencji prasowej. Serdecznie zapraszamy kibiców 27 stycznia do Atlas Areny – dodaje Chmara. Bilety na to niezwykłe wydarzenie można kupić na stronie www.bilety.atlasarena.pl. Podobnie, jak w poprzednich edycjach, w trakcie ORLEN Cup 2024 mężczyźni będą rywalizować w biegach na 60 metrów i 60 metrów przez płotki, pchnięciu kulą, skoku wzwyż i skoku o tyczce, a kobiety również w biegach na 60 metrów i 60 metrów przez płotki.

Tegoroczny sezon halowy dla polskich zawodników potrwa niewiele ponad miesiąc – 27 stycznia wystartują w ORLEN Cup w Łodzi, na 6 lutego w Toruniu zaplanowany jest ORLEN Copernicus Cup, a jedenaście dni później, również w hali w Toruniu, odbędą się halowe mistrzostwa Polski. Sezon halowy zwieńczą mistrzostwa świata w szkockim Glasgow w dniach 1-3 marca.

Informacja prasowa

Powrót do listy

Więcej