Menu
1 / 0
Aktualności /

Gwiazdy lekkoatletki zagoszczą w Łodzi. Chmara: ORLEN Cup będzie symboliczną inauguracją sezonu olimpijskiego

Gwiazdy lekkoatletki zagoszczą w Łodzi. Chmara: ORLEN Cup będzie symboliczną inauguracją sezonu olimpijskiego

Gwiazdy lekkoatletyki pod koniec stycznia zagoszczą w Atlas Arenie, aby wystartować w prestiżowym mityngu ORLEN Cup. – Zawodników światowego formatu będzie naprawdę dużo, w końcu w Atlas Arenie nastąpi symboliczna inauguracja sezonu olimpijskiego – podkreśla dyrektor wydarzenia Sebastian Chmara.

Organizatorzy tradycyjnie chcą zaprosić do Łodzi najlepszych lekkoatletów. Kibice, którzy rokrocznie tłumnie przybywają na mityng do Atlas Areny także w tym roku nie będą zawiedzeni obsadą i atmosferą jaka panować będzie podczas ORLEN Cup. Jak zapewnia dyrektor mityngu, a przed laty światowej klasy wieloboista Sebastian Chmara świetne pojedynki szykują się we wszystkich planowanych konkurencjach.

Tych gwiazd światowego formatu będzie naprawdę bardzo dużo. W końcu zaczynamy sezon olimpijski! W tej chwili mamy potwierdzenie startu ok. dziesiątki medalistów i finalistów największych światowych imprez. Natomiast do mityngu pozostało jeszcze trochę czasu i ta lista będzie się powiększać – zapewnia Chmara.

W Atlas Arenie tradycyjnie rozegrane będą biegi sprinterskie na 60 metrów i 60 metrów przez płotki oraz pchnięcie kulą, skok wzwyż i skok o tyczce. W tej ostatniej konkurencji rozpoczynający w Łodzi starty w sezonie olimpijskim Piotr Lisek zmierzy się z doborowym gronem rywali.

Do Łodzi ponownie przyjedzie postać nietuzinkowa jaką jest Sam Kendricks. Łódzcy kibice z pewnością doskonale kojarzą tego sympatycznego amerykańskiego tyczkarza, który jest dwukrotnym mistrzem świata i medalistą olimpijskim. Oprócz niego przyjadą do nas między innymi wicemistrz Europy z hali Grek Emanuil Karalis oraz brązowy medalista mistrzostw Europy Norweg Pål Haugen Lillefosse – wymienia Sebastian Chmara.

Kolejną mocno obsadzoną konkurencją będzie pchnięcie kulą panów.

To od lat konkurencja, która budzi duże zainteresowanie polskich kibiców. Odpowiadamy na nie zapraszając do Łodzi m.in. wicemistrza świata Włocha Leonarda Fabbriego, mistrza Europy Chorwata Filipa Mihaljevića oraz naszych asów Michała Haratyka i Konrada Bukowieckiego – dodaje Chmara.

Na bieżni królować będą sprinterka Ewa Swoboda i płotkarka Pia Skrzyszowska, czyli niekwestionowane gwiazdy polskich biegów.

Podczas ORLEN Cup Łódź 2024 z Ewa zmierzy się m.in. z Włoszką Zaynab Dosso, a obok Pii w blokach startowych zobaczymy Mega Tapper, czyli jamajską brązową medalistkę olimpijską z Tokio – zapowiada dyrektor wydarzenia, którego sponsorem tytularnym jest Grupa ORLEN, a wydarzenie wspiera finansowo samorząd Łodzi.

W skoku wzwyż wystartuje Norbert Kobielski, który poprzedni sezon zakończył znakomitym występem podczas finału Diamentowej Ligi, a na dystansie 60 metrów przez płotki zobaczymy m.in. halowego wicemistrza Europy ze Stambułu Jakuba Szymańskiego.

–  Atlas Arena od lat silnie związana jest Orlen Cup, co roku łodzianie tłumnie przychodzą, by swoim dopingiem wspierać wspaniałych polskich lekkoatletów i lekkoatletki. Jestem przekonany, że i w tym roku frekwencja będzie wysoka a nasi sportowcy wyjadą z Łodzi z medalami, co przybliży ich do startu na tegorocznych Igrzyskach Olimpijskich w Paryżu – mówi Maciej Łaski, prezes zarządu Miejskiej Areny Kultury i Sportu, spółki zarządzającej wielofunkcyjną halą sportowo-widowiskową Atlas Arena.

Zaliczany do cyklu World Athletics Indoor Tour Bronze mityng ORLEN Cup Łódź 2024 odbędzie się 27 stycznia. Bilety na wydarzenie, można kupić na stronie www.bilety.atlasarena.pl

Maciej Jałoszyński/ foto (ilustracyjne): Paweł Skraba

Powrót do listy

Więcej