Menu
1 / 2
Aktualności /

Blisko 800 zawodników z czterech krajów wystartowało w Halowej Olimpiadzie LDK!

Blisko 800 zawodników z czterech krajów wystartowało w Halowej Olimpiadzie LDK!
Blisko 800 zawodników z czterech krajów wystartowało w Halowej Olimpiadzie LDK! Blisko 800 zawodników z czterech krajów wystartowało w Halowej Olimpiadzie LDK!

Blisko 800 młodych adeptów lekkoatletyki wzięło udział w Halowej Olimpiadzie LDK!, która odbyła się w sobotę w Spale. – Zawody pierwszy raz w blisko 10-letniej historii projektu Lekkoatletyka dla Każdego miały obsadę międzynarodową – informuje Dominik Witczak, jeden z organizatorów wydarzenia.

Pod względem sportowym najlepszy wynik uzyskała urodzona w 2009 roku Kinga Jackowska. Tegoroczna mistrzyni Polski młodziczek w pchnięciu kulą (sprzęt o wadze 3 kilogramów) uzyskała w hali Centralnego Ośrodka Sportu rezultat 14.72. Podopieczna Macieja Bukowieckiego poprawiła halowy rekord życiowy, chociaż trzeba przypomnieć, że latem minionego sezonu pchała już na stadionie ponad 15 metrów.

W organizowanej przez program Lekkoatletyka dla Każdego halowej olimpiadzie najważniejszy był jednak udział, a nie wyniki. Na starcie w gościnnych progach hali Centralnego Ośrodka Sportu w Spale stanęło blisko 800 młodych zawodników. W tym roku udział w zawodach wzięli także przedstawiciele innych niż Polska krajów.

– Pierwszy raz w historii naszego programu zawody miały rangę międzynarodową. Dzięki funduszom z Erasmus+, w ramach którego realizujemy projekt Athletics4Health gościliśmy młodych sportowców z Austrii, Słowacji oraz Finlandii – mówi Dominik Witczak, jeden z organizatorów imprezy.

Młodych lekkoatletów w startach wspierali znakomici przed laty sportowcy. Do Spały przyjechali m.in. mistrz olimpijski w chodzie sportowym Robert Korzeniowski, halowy mistrz świata w wieloboju Sebastian Chmara, czy wicemistrz Europy w skoku wzwyż Janusz Trzepizur.

Rywalizację wojewódzką w klasyfikacji punktowej wygrali sportowcy ze Śląska wyprzedzając reprezentantów Mazowsza oraz Kujaw i Pomorza.

Pełne wyniki: Spała 

Maciej Jałoszyński / foto: Tomasz Kasjaniuk

 

Powrót do listy

Więcej