1 / 0

Hajdarabad: Stelmach ósma w MŚ w biegu na 50 km

Dominika Stelmach – zawodniczka RK Athletics Warszawa – zajęła ósme miejsce w rozegranych w weekend w Indiach mistrzostwach świata w biegu na dystansie 50 kilometrów.

Polka pokonała dziesięć pięciokilometrowych pętli w Hajdarabadzie – w południowo-wschodnich Indiach – w czasie 3:24:45. Rywalizację zdominowały Brytyjki, które zajęły pierwsze, trzecie, czwarte i piąte miejsce. Najlepsza była Carla Molinaro – złoto zdobyła osiągając czas 3:18:23.

W rywalizacji mężczyzn na 25. miejscu finiszował Dariusz Nożyński. Nasz zawodnik uzyskał wynik 3:05:22, tracąc do zwycięzcy ponad kwadrans. Złoty medal wywalczył Hiszpan Chakib Lachgar Latrache (2:48:20), który wyprzedził na mecie dwójkę swoich rodaków.

Pełne wyniki: Hajdarabad