1 / 0

Jarząbek i Kozłowski najlepsi w mistrzostwach na dystansie 5 kilometrów

Sabina Jarząbek z KKL-u Kielce oraz biegacz RLTL Optimy Radom Patryk Kozłowski zwyciężyli w niedzielnych otwartych mistrzostwach Polski w biegu na dystansie 5 kilometrów, które odbyły się w Warszawie.

Podczas zawodów rozgrywanych w ramach Niepodległej Piątki na trasie wokół stołecznego stadionu PGE Narodowy rywalizację utrudniał deszcz, który w Warszawie dość intensywnie padał od godzin przedpołudniowych. W tych niełatwych warunkach w rywalizacji kobiet najlepiej spisała się Sabina Jarząbek. Zawodniczka z Kielc zdobyła drugie – po biegu na 10 kilometrów – złoto mistrzostw Polski w ciągu ostatniego miesiąca i obroniła tytuł wywalczony przed rokiem także na koronie PGE Narodowego. Pięć kilometrów pokonała w 16:23. Na mecie zdecydowanie zdystansowała rywalki, wśród których prym wiodły Monika Dubiella (16:48) oraz Ewa Jagielska (16:52).

Rywalizację mężczyzn wygrał Patryk Kozłowski. Radomianin, tegoroczny wicemistrz kraju w półmaratonie, nie miał łatwego zadania. Większość dystansu pokonał w grupie z rywalami, biegną w mocnym tempie. Ostateczna walka o medale rozegrała się już na finiszowych metrach. Kozłowski wygrał z czasem 14:19, minimalnie pokonując Aleksandra Wiącka (14:21) oraz Sebastiana Nowickiego (14:22). Miejsce tuż za podium wywalczył czwarty na mecie Mateusz Kaczor, który do brązowego medalu stracił zaledwie dwie sekundy.

Pełne wyniki: Warszawa

Maciej Jałoszyński / foto: materiały prasowe