Menu
1 / 0
Aktualności /

High Performance Training - wyjątkowa konferencja szkoleniowa już w ten weekend w Warszawie

High Performance Training - wyjątkowa konferencja szkoleniowa już w ten weekend w Warszawie

Około 250 uczestników weźmie udział w organizowanej przez Polski Związek Lekkiej Atletyki konferencji Athletics - High Performance Training, która odbędzie się 7 i 8 października w Centrum Olimpijskim w Warszawie. – Wykłady poprowadzą czołowi trenerzy świata, którzy mają ogromne doświadczenie i wiedzę, a na co dzień współpracują z mistrzami olimpijskimi – zaznacza dr hab. prof. AWF Jakub Adamczyk, przewodniczący Zespołu Naukowo-Metodycznego PZLA.

Celem wydarzenia jest pogłębienie wiedzy w zakresie profesjonalnego treningu, jak i tematów około treningowych. Dwudniowe sympozjum składać się będzie z pięciu sesji: treningowej, medycznej, wspomagania treningu (zakresu biomechaniki, fizjologii), forum trenerów w kontekście sezonu olimpijskiego oraz wystąpień panelowych. Podczas dwudniowej konferencji prelekcje wygłosi blisko dwudziestu doświadczonych szkoleniowców. W gronie prelegentów nie zabraknie zagranicznych trenerów światowego formatu.

Zaprosiliśmy do Warszawy trójkę naprawdę cenionych fachowców. Przez dwa dni swoją wiedzą z naszymi trenerami podzielą się szkoleniowcy, którzy na co dzień pracują z zawodnikami samego topu. Będzie z nami Bułgar Georgi Pomaski, przed laty świetny trójskoczek, który teraz stoi za wielkimi sukcesami mistrza olimpijskiego w skoku w dal Greka Miltiadisa Tendoglu. Tajniki treningu mistrzów rzutu dyskiem – Gerda Kantera oraz Daniela Ståhla – zdradzi ich szkoleniowiec Islandczyk Vésteinn Hafsteinsson. Myślę, że dużym zainteresowaniem cieszyć się będzie także prelekcja Szwajcara Laurenta Meuwly, który stoi za sukcesami nie tylko holenderskich biegaczek z Femke Bol na czele, ale także naszej Ani Kiełbasińskiej. Jest on uznawany za jednego z najwybitniejszego trenera sprintu w Europie – konkluduje dr hab. prof. AWF Jakub Adamczyk.

Podróży do Polski i spotkania z naszymi trenerami nie może doczekać się już Szwajcar Laurent Meuwly.

Jestem bardzo podekscytowany przyjazdem do Warszawy i tym, że będę mógł podzielić się z polskimi kolegami moją filozofią i strategią szkolenia. Jestem pewien, że będzie to świetne przeżycie i doskonała okazja do wymiany wiedzy – mówi Meuwly.

Oprócz zagranicznych szkoleniowców o naukowym i metodycznym wsparciu treningu będzie mówiło wielu cenionych fachowców z Polski.

Ta konferencja ma dać przestrzeń dla rozmów i wymiany wiedzy. Chcemy niejako zderzyć spojrzenie polskich szkoleniowców z myślą trenerską z zagranicy – podkreśla Łukasz Majewski, koordynator ds. kształcenia trenerów w Polskim Związku Lekkiej Atletyki i inicjator projektu LAkademii.  

Organizatorami wydarzenia są LAkademia i Polski Związek Lekkiej Atletyki. Projekt jest dofinansowywany ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Maciej Jałoszyński 

Powrót do listy

Więcej