Menu
1 / 0
Aktualności /

Mistrzostwa świata U20 w 2024 roku jednak w Limie

Mistrzostwa świata U20 w 2024 roku jednak w Limie

Mistrzostwa świata do lat 20 odbędą się za rok w Limie – mimo wcześniejszej decyzji o rezygnacji Peruwiańczycy zdecydowali się ostatecznie podjąć organizacji wydarzenia. Zawody są zaplanowane na okres pomiędzy 26 i 31 sierpnia 2024 roku.

Wiosną Peru motywując decyzję niestabilnością polityczną i niepokojami społecznymi zrezygnowało z organizacji wydarzenia. W sierpniu ogłoszono jednak, że sytuacja w kraju poprawiła się i Lima podejmie się przygotowania mistrzostw. Będzie to już druga z rzędu i trzecia w historii edycja lekkoatletycznych mistrzostw świata juniorów w Ameryce Południowej. Wcześniej w 2000 roku zawody odbyły się w Santiago, a przed rokiem gospodarzem było Cali.

Władze World Athletics podjęły także decyzję, że w 2026 roku mistrzostwa świata U20 zorganizuje Oregon. Poprzednio impreza tej rangi odbyła się na Hayward Field w Eugene latem 2014 roku, a złoty medal zdobył wtedy kulomiot Konrad Bukowiecki.

Obradująca przy okazji mistrzostw globu w Budapeszcie Rada World Athletics podjęła też decyzję, że od 2025 roku mistrzostwa świata w biegach ulicznych, których pierwsza edycja ma odbyć się już za niespełna miesiąc w Rydze, będą organizowane rokrocznie. Gospodarzem drugiej edycji – zaplanowanej na rok 2025 – będzie San Diego w USA, a rok później zawody odbędą się w Kopenhadze. 

Maciej Jałoszyński 

Powrót do listy

Więcej