1 / 2

MŚ w Budapeszcie: 2:16:22 Adama Nowickiego w maratonie

MŚ w Budapeszcie: 2:16:22 Adama Nowickiego w maratonie MŚ w Budapeszcie: 2:16:22 Adama Nowickiego w maratonie

Rywalizując w trudnych warunkach pogodowych maratończyk Adam Nowicki zajął ostatecznie 35. miejsce podczas lekkoatletycznych mistrzostw świata w Budapeszcie.

Polak rozpoczął bieg spokojnie. W pierwszej części biegł w jednej z grupek pościgowych tracąc do lidera niespełna minutę. Na półmetku Nowicki był 55. Później zaczął się sukcesywnie przesuwać do przodu, co było efektem i dobrego biegu i wycieńczenia rywali. W Budapeszcie od rana było bardzo gorąco, a wilgotność powietrza sięgała przeszło 90%. W tym anturażu wielu z biegaczy schodziło z trasy, a nasz zawodnik przesuwał się, aby ostatecznie finiszować jako 34. Uzyskał czas 2:16:22, a wygrał Cictor Kiplangat – 2:08:53.

Budapeszt, Maciej Jałoszyński / foto: Tomasz Kasjaniuk