Menu
1 / 0
Aktualności /

13.43 Krzysztofa Kiljana na Memoriale Szelesta

13.43 Krzysztofa Kiljana na Memoriale Szelesta

Krzysztof Kiljan wygrał bieg na 110 metrów przez płotki podczas 9. Memoriału Zygmunta Szelesta osiągając siódmy czas w historii polskiej lekkoatletyki – 13.43. Konkurencję memoriałową wygrał Eryk Kołodziejczak, który wypełnił minimum na mistrzostwa Europy U23.  

Kiljan (AZS-AWF Warszawa) zaprezentował się na bieżni warszawskiego stadionu dwukrotnie. W obu biegach uzyskał czas lepsze niż dotychczasowy rekord życiowy. Zaimponował już w pierwszej serii. Zdystansował rywali i pewny siebie wygrał z czasem 13.43. To siódmy wynik w historii polskiej lekkoatletyki. Kilkadziesiąt minut później zwyciężył w drugiej serii z czasem 13.52. Wyniki Kiljana są dobrym prognostykiem przed jego przyszłotygodniowym startem w mistrzostwach Europy na Stadionie Śląskim.

Na bieżni stadionu im. Zygmunta Szelesta królowała w sobotnie popołudnie Marika Popowicz-Drapała. Reprezentantka bydgoskiego Zawiszy odebrała statuetki za wygranie biegów na 100 i 200 metrów. Na krótkim dystansie uzyskała w finale 11.36, a na 200 metrów osiągnęła 23.26. Na 800 metrów najlepsza była Sylwana Gajda (2:06.62), a druga na mecie Oliwia Bełczew wypełniła minimum na mistrzostwa Europy juniorów.

W konkurencji memoriałowej – rzucie oszczepem – wygrał Eryk Kołodziejczak. W ostatniej serii ubiegłoroczny medalista mistrzostw Polski wreszcie się przełamał i posłał oszczep na 75.58 wypełniając tym samym minimum na mistrzostwa Europy do lat 23. Konkurs kobiet wygrała Włoszka Sara Jemai, która w najlepszej próbie rzuciła 54.51.

Julia Adamczyk wygrała skok w dal z wynikiem 6.20, lepszym od wskaźnika PZLA na mistrzostwa Europy U20. Pchnięcie kulą wygrał Jakub Szyszkowski – 19.67.

Pełne wyniki: Warszawa

Maciej Jałoszyński / foto: Tomasz Kasjaniuk 

Powrót do listy

Więcej