Menu
1 / 0
Aktualności /

Diamentowa Liga w Oslo: Nowicki liderem światowych tabel

Diamentowa Liga w Oslo: Nowicki liderem światowych tabel

Wojciech Nowicki został w Oslo liderem światowych tabel młociarzy. Polak wygrał konkurs Diamentowej Ligi z wynikiem 81.92.

Polak rzucał w stolicy Norwegii bardzo równo. Konkurs zaczął od próby na 78.17, a już w drugiej serii uzyskał najlepszy rezultat – 81.92. Tym wynikiem nie tylko wysunął się na czoło światowych tabel, ale także poprawił rekord całego diamentowego cyklu. Dla Nowickiego to trzeci wynik w karierze. W dalszej części konkursu podopieczny Joanny Fiodorow nadal rzucał daleko osiągając 79.01, 79.47, 78.09 oraz 78.60. Piąte miejsce w zmaganiach w Oslo zajął Paweł Fajdek, który w najdalszym rzucie posłał młot na 76.50.

Ewa Swoboda w biegu na 100 metrów zajęła szóste miejsce. Nasza sprinterka miała najlepszą reakcję startową wśród rywalizujących, ale w drugiej części dystansu została wyprzedzona przez inne zawodniczki i ostatecznie finiszowała z czasem 11.07. Wygrała Iworyjka Marie Josée Ta Lou, która czasem 10.75 wysunęła się na czoło światowych tabel.

Kolejny mityng cyklu odbędzie się 30 czerwca w Lozannie. 16 lipca polskim przystankiem Diamentowej Ligi 2023 będzie Silesia Memoriał Kamili Skolimowskiej na Stadionie Śląskim.  

Pełne wyniki: Oslo

Maciej Jałoszyński 

Powrót do listy

Więcej