Menu
1 / 0
Aktualności /

Trzy polskie zwycięstwa na mityngu w Kopenhadze

Trzy polskie zwycięstwa na mityngu w Kopenhadze

Trzy zwycięstwa odnieśli biało-czerwoni podczas środowego mityng Copenhagen Athletics Games (World Athletics Continental Tour Bronze) rozegranego w stolicy Danii.  

Serię polskich triumfów w Kopenhadze rozpoczęła Daria Zabawska. Polska dyskobolka po trzech rzutach w granicach 56-57 metrów w czwartej kolejce uzyskała drugi wynik w karierze. Zawodniczka AZS UMCS Lublin posłała dysk na odległość 61.59 zapewniając sobie zwycięstwo w konkursie oraz cenne punkty, które mogą jej pomóc zakwalifikować się z rankingu do sierpniowych mistrzostw świata w Budapeszcie. Ósma w konkursie była Karolina Urban – 54.55.

Podobnie jak Zabawska o rankingowe punkty walczy Katarzyna Furmanek. Młociarka Kieleckiego Klubu Lekkoatletycznego pierwszy raz od dwóch lat przekroczyła 70 metrów – w Kopenhadze Polka wygrała rzucając w piątej serii 70.89.

Trzecie zwycięstwo dla Polski odniósł sprinter Łukasz Żok. Wygrał bieg na 200 metrów w czasie 21.02. Po awansie do finału z czasem 10.40 na starcie w ostatecznej rozgrywce nie pojawił się junior Marek Zakrzewski.

Piąty w biegu na 5000 metrów był Szymon Żywko. Prezentujący w tym sezonie dobrą dyspozycję finiszował piąty z czasem 14:02.21. Wygrał Mohamed Fares – 13:34.91.

Pełne wyniki: Kopenhaga

Maciej Jałoszyński / foto (ilustracyjne): Marek Biczyk

Powrót do listy

Więcej