Menu
1 / 0
Aktualności /

Tomasz Majewski szefem misji olimpijskiej na Paryż

Tomasz Majewski szefem misji olimpijskiej na Paryż

Wiceprezes Polskiego Związku Lekkiej Atletyki Tomasz Majewski został wybrany przez Zarząd Polskiego Komitetu Olimpijskiego na szefa misji olimpijskiej w Paryżu. – To dla mnie wyjątkowa rola i nowa odpowiedzialność, ale zrobię wszystko co w mojej mocy by nasi sportowcy podczas igrzysk czuli się komfortowo – podkreśla Majewski.

Przed szefem misji ponad rok intensywnej pracy. W ramach swoich kompetencji odbędzie wiele spotkań, będzie pośredniczył w kontaktach ze związkami sportowymi oraz kontaktował się z instytucjami międzynarodowymi. Szef misji na Paryż – Tomasz Majewski – to czterokrotny olimpijczyk i dwukrotny złoty medalista igrzysk w pchnięciu kulą. To sportowe doświadczenie ma być jego atutem przy pełnieniu nowej, odpowiedzialnej, funkcji.

– Jako sportowiec byłem na igrzyskach czterokrotnie. Zaczęło się to wszystko w 2004 roku w Atenach, a więc w Paryżu będę świętował 20-lecie uczestnictwa w pierwszych moich igrzyskach. Tylko rola będzie zupełnie inna. Do Grecji poleciałem po naukę, która zaprocentowała cztery lata później gdy wygrałem w Pekinie. Teraz na igrzyska jadę, by każdy – i ten jadący po naukę i ten rutynowany sportowiec – czuł się tam komfortowo. Będę się starał pomagać każdemu i tak zorganizować pracę misji, aby służyła ona całej reprezentacji – zapewnia Tomasz Majewski.

Igrzyska XXXIII Olimpiady w Paryżu mają się rozpocząć 26 lipca i potrwać do 11 sierpnia 2024 roku. Ceremonia otwarcia ma odbyć się w centrum miasta – tradycyjna parada sportowców będzie miała nową formę. Poszczególne reprezentacje przepłynął statkami po Sekwanie. Zmagania lekkoatletyczne rozpoczną się 1 sierpnia.

Maciej Jałoszyński / foto (ilustracyjne): Marek Biczyk

Powrót do listy

Więcej