1 / 0

Wartościowe rezultaty podczas mityngu Lubelskie Koziołki 2023

Podczas niedzielnych zawodów klasy mistrzowskiej międzynarodowej „Lubelskie Koziołki 2023” padło wiele wartościowych rezultatów m.in. Dominik Kopeć przebiegł 100 metrów w 10.24 zostając liderem polskich tabel, a Michał Haratyk pchnął kulą 20.37.

W Lublinie Kopeć uzyskując 10.24 wyprzedził Marka Zakrzewskiego – nasz utalentowany junior pokonał 100 metrów w 10.36, a to najlepszy wynik w Europie w kategorii U20. Dominik Kopeć wygrał też bieg na 200 metrów osiągając 20.67. Na tym samym dystansie wśród pań Monika Romaszko czasem 23.22 wypełniła minimum na mistrzostwa Europy do lat 23.

W biegu na 400 metrów pań Alicja Wrona-Kutrzepa uzyskała 52.71, a za nią finiszowała 16-letnia Anastazja Kuś, która uzyskała świetny rekord życiowy 53.18.

Ciekawie było w konkurencjach technicznych. W rzucie młotem Katarzyna Furmanek rzucając 69.64 o pół metra wyprzedziła Malwinę Kopron. Michał Haratyk wygrał pchnięcie kulą z wynikiem 20.37, a z dobrej strony zaprezentował się Szymon Mazur – drugi z rekordem życiowym 19.84.

Inne wybrane wyniki:

bieg na 100 metrów
1. Magdalena Stefanowicz 11.51

bieg na 800 metrów
1. Michał Kitliński 1:50.34

bieg na 1500 metrów
1. Paulina Stempniak 4:21.51, minimum PZLA na mistrzostwa Europy do lat 20 w Jerozolimie

sztafeta 4 x 100 metrów
1. Polska (Ewa Piaszczyńska, Aleksandra Piotrowska, Oliwia Zimoląg, Zuzanna Adamczewska) 45.27, minimum na mistrzostwa Europy U20