1 / 2

Piaseczno: trzy minima na mistrzostwa Europy U20 medalistek MP w biegu na 5000m

Piaseczno: trzy minima na mistrzostwa Europy U20 medalistek MP w biegu na 5000m Piaseczno: trzy minima na mistrzostwa Europy U20 medalistek MP w biegu na 5000m

Trzy najlepsze zawodniczki sobotnich mistrzostw Polski w biegu na 5000 metrów w kategorii juniorek wywalczyły minima na europejski czempionat U20 w Jerozolimie.

Bieg juniorek, pierwszy w ramach rozgrywanych w Piasecznie mistrzostw kraju, przyniósł trzy wartościowe wyniki. Wygrała Aleksandra Szulska z czasem 16:51.44. Mistrzyni drugą na mecie Juliannę Multan – faworytkę gospodarzy z klubu Kondycja Piaseczno – pokonała o blisko 10 sekund. Srebrna medalistka zameldowała się na mecie w czasie 16:59.14. Brąz, z rekordem życiowym 17:00.17, zdobyła Martyna Krawczyńska. Wszystkie trzy medalistki wypełniły minimum PZLA na sierpniowe mistrzostwa Europy juniorów (U20) w Jerozolimie.

Najlepszym juniorem został Filip Janas (14:48.82), który pokonał Maksymiliana Zawiślaka (14:59.51) i Krzysztofa Zielińskiej (15:00.97).

W biegu młodzieżówek Olimpia Breza wygrała z czasem 16:24.37 wyprzedzając na mecie Agnieszkę Chorzępę (16:27.80) oraz Małgorzatę Karpiuk (16:31.30).

Mateusz Gos z Optimy Radom po samotnym biegu zwyciężył w rywalizacji zawodników z kategorii U23 osiągając wynik 14:05.17. Na mecie drugi był Konrad Pogorzelski (14:20.11), a trzeci – po pasjonującym pojedynku na ostatnich metrach z Wiktorem Anoszem – był Michał Zieleń (14:25.97).

W sobotę w Piasecznie rozegrano także 6. Memoriał Rosłona. Poniżej wybrane wyniki: