1 / 0

Mistrzostwa Polski w biegu 24-godz.: najlepsi Bereznowska i Piotrowski

Patrycja Bereznowska (Wieliszew Heron Team) oraz Andrzej Piotrowski (Wawel Kraków) byli najlepsi w rozegranych w weekend w Pabianicach mistrzostwach Polski w biegu 24-godzinnym.

Rywalizację kobiet mistrzyni kraju zakończyła po 139 okrążeniach z wynikiem 240 km i 778 m. Drugie miejsce zajęła Milena Grabska-Grzegorczyk (226,032), a trzecie Anna Kapica (223,708). Złoty medalista pokonał 153 okrążenia co przełożyło się na wynik 265 km i 130 metrów. Piotrowski obronił w Pabianicach wywalczony przed rokiem, na tej samej trasie, tytuł mistrzowski . Rezultat zwycięzcy był lepszy o 20 kilometrów od drugiego zawodnika w rywalizacji – Leszka Małyszka (245 km 954 m). Brązowy medal zdobył Andrzej Mazur (240 km 181 m).