Menu
1 / 2
Aktualności /

Toruń: bardzo dobry początek wieloboju w wykonaniu Adrianny Sułek

Toruń: bardzo dobry początek wieloboju w wykonaniu Adrianny Sułek
Toruń: bardzo dobry początek wieloboju w wykonaniu Adrianny Sułek Toruń: bardzo dobry początek wieloboju w wykonaniu Adrianny Sułek

Udany początek wieloboju w wykonaniu Adrianny Sułek (KS Brda Bydgoszcz) oraz walczącego o minimum na mistrzostwa Europy Pawła Wiesiołka (KS Warszawianka). Podopieczna Marka Rzepki jest już na kursie prowadzącym do poprawienia rekordu Polski w pięcioboju.

Sułek poranną sesję zaczęła od ustanowienia rekordu życiowego w biegu przez płotki. Pewne zwycięstwo okrasiła czasem 8.33. Dobrze wystartowały także Julia Słocka oraz Edyta Bielska – w Toruniu ustanowiły najlepsze wyniki w karierze (odpowiednio 8.69 oraz 8.70). Skok wzwyż był również domeną Sułek. Liderka polskich tabel w tej konkurencji zaczęła zmagania od pokonania w pierwszej próbie 1.74. Później, także w pierwszych podejściach, zaliczyła 1.77, 1.80, 1.83, 1.86 oraz 1.89. Podopieczna Marka Rzepki była też bliska pokonania 1.92. Nerwowo było w pchnięciu kulą – po dwu niemierzonych próbach Sułek dopiero w trzeciej uzyskała 13.06. Skok w dal Sułek zakończyła z wartościowym rekordem życiowym 6.56 (najlepszy wynik w historii polskiego wieloboju, ósmy all-time w skoku w dal) i przed ostatnią konkurencją – biegiem na 800 metrów – jest liderką z dorobkiem 3906 pkt. Do poprawienia rekordu Polski Sułek potrzebuje uzyskać w piątej odsłonie wielobojowej rywalizacji czas na poziomie 2:11.31 (rekord życiowy Adrianny to 2:09.56).

Mający za cel uzyskanie wskaźnika na halowe mistrzostwa Europy Paweł Wiesiołek w biegu na 60 metrów osiągnął czas 7.02. W skoku w dal zawodnik Warszawianki był drugi z wynikiem 7.17, ulegając zaledwie o dwa centymetry Jackowi Chochorowskiemu. Lider niewielkie straty względem założonego planu nadrobił w pchnięciu kulą. Wiesiołek uzyskał w tej konkurencji wartościowe 15.58. Dobrym rezultatem w tej konkurencji – 15.49 – popisał się również Rafał Horbowicz. Właśnie ten zawodnik był też najlepszy w konkursie skoku wzwyż. Zaliczając w pierwszej próbie 2.02 wyrównał rekord życiowy. Tą konkurencję Wiesiołek zakończył z rezultatem 1.96. Po czterech konkurencjach liderem zmagań wieloboistów jest Paweł Wiesiołek, który ma na koncie 3321 pkt. Drugi jest Rafał Horbowicz (3254 pkt.).  

W eliminacjach biegu na 400 metrów Kajetan Duszyński uzyskał czas 46.49 i przesunął się na dziewiąte miejsce w polskich tabelach historycznych tego dystansu. Formą zaimponowała także świeżo upieczona rekordzistka Polski – Natalia Kaczmarek pobiegła lekko i oszczędzając siły osiągnęła wynik 51.75.

Główna część pierwszego dnia mistrzostw Polski rozpocznie się o godzinie 17:00. Transmisja w TVP Sport rozpocznie się po godzinie 18:00.

Pełne wyniki: Toruń

Toruń, Maciej Jałoszyński / foto: Marek Biczyk

Powrót do listy

Więcej