Menu
1 / 2
Aktualności /

Blisko 1000 zawodników zgłoszonych do mistrzostw Polski U18 i U20 w Rzeszowie

Blisko 1000 zawodników zgłoszonych do mistrzostw Polski U18 i U20 w Rzeszowie
Blisko 1000 zawodników zgłoszonych do mistrzostw Polski U18 i U20 w Rzeszowie Blisko 1000 zawodników zgłoszonych do mistrzostw Polski U18 i U20 w Rzeszowie

Blisko tysiąc młodych zawodników, którzy reprezentują blisko 220 klubów lekkoatletycznych z całego kraju wystartuje w halowych mistrzostwach Polski U18 i U20 w Rzeszowie. Impreza rozpocznie się w piątek i potrwa do niedzieli.

Trzydniową rywalizację w hali Uniwersytetu Rzeszowskiego otworzą zmagania wieloboistów. Najwięcej sportowych emocji przyniosą sobota i niedziela. Wtedy wystartują m.in. rekordzista Polski juniorów w skoku o tyczce Michał Gawenda (na zdjęciu), Olga Szlachta, która w miniony weekend w Toruniu poprawiła przeszło 40-letni halowy rekord kraju U18 w skoku w dal, czy Julia Michałowska – liderka światowych tabel w pchnięciu kulą U18. Interesująco będzie też w konkurencjach biegowych. Ponownie z jak najlepszej strony będzie chciał zaprezentować się mistrz Europy juniorów młodszych w sprincie na 100 metrów Marek Zakrzewski, który w tym sezonie poprawił już czasem 21.07 halowy rekord Polski U20 w biegu na 200 metrów.

Młodzi zawodnicy są w wysokiej dyspozycji, a to pokazuje, że dobrze przepracowali okres jesienny. Sezon halowy jest jednak tylko przystankiem przed latem. Liczę, że w Rzeszowie padnie wiele interesujących wyników, które będą dobrym prognostykiem przed startami stadionowymi. Pamiętajmy bowiem, że celem numer jeden dla juniorów są w 2023 roku mistrzostwa Europy w Jerozolimie, a dla juniorów młodszych kolejna edycja olimpijskiego festiwalu młodzieży, czyli EYOF-u – mówi Marcin Góra, Zastępca Dyrektora Sportowego PZLA ds. Młodzieży.

Transmisje z Rzeszowa będzie można śledzić w telewizji internetowej KP Sport. Wyniki na żywo dostępne będą także na stronach internetowych Domtel-Sport. Relacje w social-mediach planują PZLA oraz lokalny komitet organizacyjny.

PZLA Halowe Mistrzostwa Polski U18 i U20 2023 odbędą się w hali Uniwersytetu Rzeszowskiego od 10 do 12 lutego.

Pełne listy zgłoszonych: PZLA Halowe Mistrzostwa Polski U18 i U20 / Rzeszów 2023

Maciej Jałoszyński / foto: Tomasz Kasjaniuk 

Powrót do listy

Więcej