Menu
1 / 0
Aktualności /

Plejada gwiazd i próba bicia rekordu świata na ORLEN Copernicus Cup

Plejada gwiazd i próba bicia rekordu świata na ORLEN Copernicus Cup

To będzie najważniejszy moment tej zimy w polskiej lekkiej atletyce! Plejada gwiazd z Polski i zagranicy zaprezentuje się kibicom w trakcie ORLEN Copernicus Cup Toruń 2023. W sprzedaży pozostały ostatnie bilety, więc jest duża szansa, że w środowe popołudnie hala wypełni się do ostatniego miejsca.

– Jest absolutnie pewne, że emocji podczas dziewiątej edycji Orlen Copernicus Cup nie zabraknie. Cieszę się, że kolejny raz udało nam się ściągnąć doskonałych zawodników, którzy gwarantują znakomite widowisko i najwyższy poziom – mówi dyrektor ORLEN Copernicus Cup Toruń i prezes Kujawsko-Pomorskiego Związku Lekkiej Atletyki Krzysztof Wolsztyński. W trakcie imprezy Gudaf Tsegay, etiopska brązowa medalistka igrzysk w Tokio, będzie próbowała pobić rekord świata w biegu na jedną milę.

W sumie kibice w Toruniu obejrzą rywalizację w trzynastu konkurencjach – kobiety biegać będą na 60, 400, 800, 3000 metrów i 1 milę oraz 60 metrów przez płotki, natomiast konkurencji męskich będzie siedem – biegi na 400, 800 i 1500 metrów, bieg na 60 metrów przez płotki oraz skok wzwyż, skok w dal i skok o tyczce. Sponsorem strategicznym zawodów jest Miasto Toruń, sponsorem tytularnym PKN Orlen, a partnerem Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Na listach startowych jest wiele najmocniejszych nazwisk, m.in. medalistów ostatnich igrzysk olimpijskich – Brytyjki Keely Hodgkinson (800 metrów), Greka Miltiadisa Tentoglou (skok w dal), Kubańczyka Maykela Massó (skok w dal) i Brazylijczyka Thiago Braza (skok o tyczce). W wielu konkurencjach, w których startować będą najlepsi Polacy, kibice będą mogli zobaczyć wyjątkowe pojedynki z medalistami największych światowych imprez.

– Zawodnicy lubią do nas przyjeżdżać z wielu powodów, ale jednym z najważniejszych jest publiczność. Toruńska publiczność jest znakomita, bo świetnie zna się na lekkiej atletyce, a do tego potrafi nagrodzić zawodników za ich wysiłek i umiejętności – dodaje Wolsztyński. Toruński mityng od wielu lat ma już swoją markę. Także w tym roku ORLEN Copernicus Cup Toruń znalazł się wśród siedmiu najwyżej sklasyfikowanych zawodów World Athletics Indoor Tour Gold.

Wśród gwiazd, które pokażą się w Arenie Toruń nie można pominąć też polskiej mistrzyni Europy Pii Skrzyszowskiej, której kilka dni temu na mityngu w Łodzi zabrakło jednej setnej sekundy do rekordu Polski na 60 metrów przez płotki. – W Toruniu stawka będzie bardzo mocna i bardzo szybkie bieganie. To mi może pomóc, żeby dobrze spiąć się na starcie, bo w Łodzi jednak sporo straciłam – mówi młoda gwiazda polskiej lekkoatletyki. W Toruniu zmierzy się z halową mistrzynią Europy Holenderką Nadine Visser i wicemistrzynią świata Jamajką Britany Anderson.

– Świetnie zapowiada się także konkurs tyczkarzy, w którym nasi zawodnicy Piotrek Lisek i Paweł Wojciechowski powalczą m.in. z mistrzem olimpijskim z Rio de Janeiro i brązowym medalistą z Tokio Brazylijczykiem Thiago Brazem oraz brązowym medalistą mistrzostw świata z Eugene Filipińczykiem Ernestem Obieną – dodaje Wolsztyński. Zresztą kibice będą mogli wspierać większą grupę znakomitych polskich lekkoatletów, m.in. Ewę Swobodę, Damiana Czykiera, Patryka Dobka, czy pukającego do europejskiej czołówki Jakuba Szymańskiego. Swoboda będzie rywalizować z podwójną medalistką mistrzostw Europy w biegach sprinterskich Mujingą Kambundji, z kolei na płotkach zobaczymy obecnie drugiego na listach światowych Daniela Robertsa, przebojowego Rogera Iribarne, czy zwycięzcę mityngu w Karlsruhe Enrique Llopisa.

Wiele wskazuje na to, że na trybunach Areny Toruń zasiądzie komplet publiczności, bo w sprzedaży, która prowadzona jest w portalu eBilet.pl, pozostały już ostatnie bilety. Mityng ORLEN Copernicus Cup Toruń 2023 rozpocznie się w środę o godz 17.15. Dekoracja zwycięzców planowana jest na godzinę dwudziestą.

Informacja prasowa

Powrót do listy

Więcej