1 / 0

Zwycięstwo Jędrusińskiego w hali marcowych Mistrzostw Świata

6 tygodni przed Halowymi Mistrzostwami Świata w Walencji pięciu polskich zawodników wystartowało w 27. Pucharze im. El Reya i La Reiny reprezentując kluby hiszpańskie. Marcin Jędrusiński zwyciężył w silniejszej serii na 200m w czasie 21.50.

Zawodnik Śląska Wrocław wyprzedził rywali o ponad 0.8 sekundy.
W drugiej serii triumfował Jean Carlos Hernández (VEN) – 21.84.

Płotkarz Mariusz Kubaszewski (Zawisza Bydgoszcz) uzyskał rezultat 8.05 kończąc bieg za brązowym medalistą ubiegłorocznych Halowych Mistrzostw Europy, Jacksonem Quiñonezem – 7.74.

Tyczkarz Łukasz Michalski (Zawisza Bydgoszcz)pokonał poprzeczkę na wysokości 5.20 zajmując drugą lokatę, a Mateusz Didenkow (KL Gdynia) z wynikiem 4.80 był piąty. Zwycięstwo w konkursie odniósł Albert Velez, który wynikiem 5.30 wyrównał rekord życiowy. Przed dwoma laty podczas Mistrzostw Świata do lat 17 w Marrakeszu Hiszpan sięgnął po brąz (5.20), a Łukasz uplasował się na czwartej pozycji (5.15).

Drugą lokatę w trójskoku z wynikiem 15.62 zajął Paweł Kruhlik (AZS-AWF Wrocław) o 12 cm ulegając Pere Josephowi, rekordziście Hiszpanii juniorów.