1 / 0

Olesno: Boratyński, Borowski, Megger i Jarząbek najlepsi wśród seniorów

Ze złotych medalistów ubiegłorocznych mistrzostw Polski w biegach przełajowych jedynie Dariusz Boratyński stanął dziś w Oleśnie na najwyższym stopniu podium w rywalizacji seniorów. Oprócz niego w najstarszej kategorii wiekowej triumfowali Dawid Borowski, Eliza Megger oraz Sabina Jarząbek.

Zawodnik klubu AZS-AWF Wrocław przed rokiem był najlepszy w biegu na 4 kilometry. Dziś na Opolszczyźnie zwyciężył na dwukrotnie dłuższym dystansie. Osiem kilometrów pokonał w 23:50 i na mecie o 6 sekund zdystansował Mikołaja Czeronka. Ten zawodnik zdobył z kolei złoto w kategorii U23. Trzeci na mecie zameldował się Mateusz Gos – uzyskał czas niemal identyczny jak drugi biegacz, czyli 23:57.

Na krótszym dystansie wygrał Dawid Borowski (11:26) ze Stali Ostrów Wielkopolski. Na mecie wyprzedził doświadczonego biegacza, czyli Tomasza Grycko (11:42). Trzeci był Sebastian Nowicki (11:48). Najlepszy z zawodników U23 był ósmy na mecie Daniel Kryzel.

Mistrzynią Polski w biegu kobiet na 6 kilometrów została Sabina Jarząbek (20:15). Dla biegaczki Kieleckiego Klubu Lekkoatletycznego to drugie złoto krajowego czempionatu w tym miesiącu – na początku listopada była najlepsza w rywalizacji na dystansie 5 kilometrów. Drugie miejsce zajęła Anna Bańkowska (20:31), a trzecie Julia Afelt (20:37). Złoto w kategorii U23 wywalczyła piąta na mecie Julia Koralewska.

Eliza Megger wygrała bieg na 4 kilometry w czasie 13:16. Na mecie pokonała broniąca tytułu Aleksandrę Płocińską o 10 sekund. Trzecie miejsce zajęła Natalia Bielak (13:30), która odebrała również złoto w rywalizacji młodzieżowców.

W rywalizacji juniorów zwyciężyli Julia Gruchała (2 km – 6:39), Maryna Krawczyńska (4 km – 13:37), Filip Rak (3 km – 8:39) oraz Maciej Megier (6 km – 17:53). Ten ostatni złoto zapewnił sobie po świetnej walce z Konradem Pogorzelskim. W młodszej kategorii wiekowej najlepsi byli Zuzanna Wiernicka (2 km – 6:40), Eliza Galińska (3 km – 10:12), Wiktor Janduła (3 km – 8:58) i Karol Armuła (5 km – 15:37).

Skład na mistrzostwa Europy w biegach przełajowych, zaplanowanych 11 grudnia na przedmieściach Turynu, przedstawimy na początku przyszłego tygodnia.

Pełne wyniki: Olesno

Maciej Jałoszyński / foto: Marek Biczyk