1 / 0

Świetny bieg Michała Rozmysa w Lozannie

Świetny bieg Michała Rozmysa podczas Diamentowej Ligi w Lozannie – Polak uzyskał w biegu na 1500 metrów 3:32.43 i poprawił rekord życiowy.

Polak zajął w Szwajcarii piąte miejsce. Wynik 3:32.43 pozwolił mu na umocnienie się na drugim miejsce w polskich tabelach historycznych, za rekordzistą kraju Marcinem Lewandowskim. Bieg wygrał Norweg Jakob Ingebrigtsen 3:29.05 (najlepszy rezultat na świecie w 2022). Udanym startem w Lozannie Polak zapewnił sobie prawo startu w finale cyklu – bieg na 1500 metrów odbędzie się 8 września, podczas imprezy w Zurychu.

W biegu na 400 metrów piąta z czasem 51.03 była Natalia Kaczmarek. Wygrała Marileidy Paulino (49.87), ale Polka zapewniła sobie udział w finałowych zawodach Diamentowej Ligi.

Szósty w biegu na 110 metrów przez płotki był Damian Czykier. Polak uzyskał 13.58 i awansował do finałowych zmagań w Zurychu, gdzie jego konkurencja rozegrana zostanie w drugim dniu zawodów. W Lozannie wygrał, z rekordem życiowym 12.99, Rasheed Broadbell.

Anna Wielgosz zajęła siódme miejsce w biegu na 800 metrów uzyskując trzeci czas w karierze – 2:00.07. Najlepsza była Rénelle Lamote – 1:57.84.

foto (ilustracyjne): Marek Biczyk