1 / 2

Monachium: Adrianna Sułek trzecia przed biegiem na 800 metrów

Monachium: Adrianna Sułek trzecia przed biegiem na 800 metrów Monachium: Adrianna Sułek trzecia przed biegiem na 800 metrów

Po poprawieniu rekordów życiowych w skoku w dal i rzucie oszczepem w drodze po medal mistrzostw Europy w siedmioboju jest Adrianna Sułek. Do półfinału biegów na 800 metrów awansowały wszystkie nasze reprezentantki oraz Patryk Dobek, a z powodzeniem przez eliminacje 200 metrów przebiegli Nikola Horowska, Łukasz Żok i Patryk Wykrota.

Dreszczowiec z rekordowym happy-endem. Tak można określić konkurs skoku w dal do siedmioboju w wykonaniu Adrianny Sułek. Polka, walcząca nie tylko z rywalkami ale także urazem, miała dwie niemierzone próby. W trzeciej dokonała rzeczy nieprawdopodobnej – skoczyła 6.55 bijąc rekord życiowy w tej konkurencji. To pozwoliło jej przesunąć się na drugie miejsce po pięciu konkurencjach. Przed rzutem oszczepem wieloboistka Brdy Bydgoszcz miała 4838 pkt. W szóstej konkurencji widać było, że ostatnie treningi z Maciejem Topolewski przynoszą pozytywne efekty. W Monachium Sułek poprawiała się z każdym rzutem, by w trzeciej serii wymazać z tabel dotychczasowy rekord życiowy – osiągnęła bowiem 42.86. Przed finałową konkurencją Polka jest trzecia – za świetnie dysponowaną tutaj Belgijką Thiam oraz Szwajcarką Annik Kälin. Paulina Ligarska skoczyła w dal 6.00 i rzuciła oszczepem 43.94. Zawodniczka SKLA Sopot po sześciu konkurencjach jest 11.

Z dobrej strony zaprezentował się w pierwszym biegu eliminacyjnym na 200 metrów Łukasz Żok, który zajął drugie miejsce, osiągnął czas 20.78 i bezpośrednio awansował do półfinału. Startujący w trzeciej serii Patryk Wykrota do ostatnich metrów walczył o duże Q, ale ostatecznie był czwarty i do następnej rundy awansował z czasem (20.81).

W rywalizacji sprinterek z czasem 23.32 do półfinału awansowała piąta w swym biegu Nikola Horowska. Marika Popowicz-Drapała do końca walczyła o premiowane awansem miejsce, ale w wyrównanej stawce finiszowała szósta z czasem 23.47, kończąc udział w mistrzostwach Europy na pierwszej rundzie.

Adrianna Czapla finiszowała szósta w pierwszej serii kwalifikacyjnej rywalizacji na 800 metrów osiągając czas 2:01.89 – ten rezultat pozwolił jej awansować do półfinału z małym q. Po dobrym druga na mecie drugiej serii zameldowała się Angelika Sarna (2:04.12). Także na drugim miejscu zakończyła swój bieg Anna Wielgosz (2:02.77), bezpośrednio awansując do kolejnej rundy.

Na ostatniej prostej kwalifikacyjnego biegu na 800 metrów prowadzenie objął Patryk Dobek. Polak wygrał z czasem 1:47.49 bez problemu awansując do półfinału. Na ostatnich metrach czwartej serii eliminacyjnej Mateusz Borkowski został wyprzedzony przez rywali i zajmując czwarte miejsce z czasem 1:47.74 nie zdołał wywalczyć kwalifikacji. Do półfinału nie awansował także junior Kacper Lewalski (1:48.43).

Trzymając się od początku biegu w czele stawki Alicja Konieczek nie miała problemów z awansem do sobotniego finału rywalizacji na dystansie 3000 metrów z przeszkodami. Nasza zawodniczka była w biegu trzecia z czasem 9:33.54. Niestety do finału nie awansowała druga Polka – Patrycja Kapała zajęła w drugiej serii odległe 12. miejsce z czasem 9:59.46.

Polscy tyczkarze – Robert Sobera i Piotr Lisek – solidarnie zaliczyli w pierwszych próbach 5.30, w drugich 5.50 i bez powodzenia atakowali 5.65. To oznacza jedno – w finale mistrzostw Europy nie zobaczymy naszych reprezentantów.

Monachium, Maciej Jałoszyński / foto: Tomasz Kasjaniuk, Marek Biczyk