1 / 2

Drugie złoto Niemczyk w sprincie, Kłosińska blisko minimum na MŚ U20 w Cali

Drugie złoto Niemczyk w sprincie, Kłosińska blisko minimum na MŚ U20 w Cali Drugie złoto Niemczyk w sprincie, Kłosińska blisko minimum na MŚ U20 w Cali

Na zakończenie mistrzostw kraju U20 w Radomiu ponownie w tym sezonie biegnąc szybciej od minimum na globalny czempionat juniorów Magdalena Niemczyk triumfowała w sprincie na 200 metrów. W finale trójskoku Anna Kłosińska uzyskując 12.91 otarła się o wskaźnik PZLA (wynoszący 12.95) na mistrzostwa świata w Cali.

Bieg na 200 metrów kobiet

Po czwartkowym triumfie na dystansie 100 metrów Magdalena Niemczyk w sobotę zawodniczka z Kolbuszowej wygrała sprint na 200 metrów. W finale zdystansowała rywalki wygrywając z czasem 23.68, lepszym od wskaźnika PZLA na mistrzostwa świata U20 w Cali. Drugie miejsce zajęła Julia Dziamska (24.18), trzecia była Aleksandra Piotrowska (24.41).

Bieg na 200 metrów mężczyzn

Finał sprintu mężczyzn wygrał Cezary Łazowy (21.56), który pokonał Dawida Tatara (21.64) oraz Damiana Sobóla (21.67).

Bieg na 1500 metrów kobiet

Przez większość dystansu prowadziła liderka tabel Julia Jaguścik. Niestety nie wytrzymała ona tempa i na ostatnim okrążeniu została wyprzedzona przez rywalki. Wygrała Aleksandra Wiśniewska – 4:22.44. Drugie miejsce zajęła Paulina Stempniak (4:23.45), a trzecie Wiktoria Wróbel (4:25.05).

Bieg na 1500 metrów mężczyzn

Świetnie spisał się mający już minimum na mistrzostwa świata Filip Rak. Zawodnik Politechniki Opolskiej triumfował z czasem 3:52.86, z wyraźną przewagą nad Kamilem Herzykiem (3:54.59). Trzecie miejsce wywalczył Szymon Twardoń – 3:55.36.

Bieg na 100 metrów przez płotki kobiet

Niespodziewanie mistrzynią Polski została Alicja Sielska, która czasem 14.03 poprawiła rekord życiowy. Druga na mecie zameldowała się Maja Olszak (14.15), która wyprzedziła liderkę krajowych tabel Natalię Walkiewicz (14.18).

Bieg na 110 metrów przez płotki mężczyzn

W finale A zwyciężył faworyt, czyli Stanisław Woliński. Legitymujący się w tym sezonie czasem 13.67 nie zbliżył się jednak do wskaźnika na mistrzostwa świat w Cali (13.65). W Radomiu wrocławianin uzyskał 14.29 i pokonał Bartosza Geregę (14.43) oraz Pawła Miezianko (14.52).

Sztafety 4 x 400 metrów

W biegu kobiet z dużą przewagą triumfowały akademiczki z UWM Olsztyn (3:46.36). Drugie miejsce dla Juvenii Puszczykowo (3:53.07), a trzecie dla Pomorza Stargard (3:53.85). Pasjonujący pojedynek w biegu panów stoczyli Maks Szwed (AZS Łódź) i Kacper Lewalski (AZS Olsztyn). Ostatecznie minimalnie lepsi byli akademicy z Łodzi (3:16.05 vs. 3:16.12). Brąz dla UMCS-u Lublin (3:23.41).

Trójskok kobiet

Bliska wypełnienia minimum na mistrzostwa świata U20 była zwyciężczyni, czyli Anna Kłosińska. Zawodniczka ze Skierniewic dwukrotnie uzyskała 12.91, przy wskaźniku ustalonym na poziomie 12.95. Srebrny medal zdobyła liderka tabel, czyli Anna Rugowska (dziś 12.73). Trzecie miejsce wywalczyła – dzięki próbie na 12.35 z ostatniej kolejki – Anna Matuszewicz (12.35).

Trójskok mężczyzn

Jakub Bracki, lider tabel, co prawda na chwilę stracił prowadzenie w konkursie, ale ostatecznie triumfował z wynikiem 15.10. Drugi był Szymon Gabrysiak (14.97), trzeci Kacper Jedynak (14.68).

Skok wzwyż mężczyzn

Zawodnik Podlasia Białystok Sebastian Moszczyński w pierwszych skokach zaliczał 1.96, 2.03, 2.06, 2.09 oraz 2.11. Później bezskutecznie atakował jeszcze 2.13. Drugie miejsce, także z wynikiem 2.11, zajął Cezar Sidya. Brązowy medal wywalczył Mikołaj Szczęsny (2.09).

Skok o tyczce mężczyzn

W trwającym ponad 2,5 godziny konkursie zwyciężył Eryk Fursewicz. Zawodnik z Zielonej Góry w drugiej próbie zaliczył 4.60, a później bezskutecznie atakował 4.70. Drugie miejsce zajął Oskar Graczyk (4.50), a trzecie Dawid Bucki (4.30).

Rzut dyskiem kobiet

Złoto i srebro dla zawodniczek AZS-u – AWFiS-u Gdańsk. Bezkonkurencyjna w konkursie finałowym była Martyna Dobrowolska, która zwyciężyła rzucając 45.06. Druga była Alicja Gajewska (44.05), trzecia z rekordem życiowym 42.47 Zuzanna Maślana.

Rzut dyskiem mężczyzn

W konkursie bezkonkurencyjny był Damian Rodziak. Zawodnik Juranda Szczytno w najlepszej próbie osiągnął 57.03. Drugi był Jakub Korejba, mistrz Polski z Radomia w pchnięciu kulą, który dyskiem rzucił 54.83. Brązowy medal dla Wojciecha Lewkowicza – 53.85.

Rzut młotem mężczyzn

Z szóstym wynikiem w krajowych tabelach przyjechał do Radomia Jakub Dzioba, ale to właśnie on wywalczył złoty medal. Zdobył go rzucając 65.03. Drugi był Marcin Sobiesiak (61.50), trzeci Wiktor Złotowski (60.98).

Pełne wyniki: Radom

Radom, Maciej Jałoszyński / foto: Tomasz Kasjaniuk, Marek Biczyk