Menu
1 / 0
Aktualności /

Reprezentacja Polski na Mistrzostwa Świata Oregon 2022

Reprezentacja Polski na Mistrzostwa Świata Oregon 2022

Czterdziestka piątka zawodników będzie reprezentować Polskę podczas mistrzostw świata w amerykańskim stanie Oregon. Zawody w Eugene rozpoczynają się 15 lipca.

W składzie reprezentacji nie zabrakło lidera światowych tabel w rzucie młotem Wojciecha Nowickiego oraz obrońcy tytułu w tej konkurencji Pawła Fajdka. Do Stanów Zjednoczonych polecą też wszystkie nasze czołowe specjalistki od biegania na 400 metrów z Natalią Kaczmarek – liderką krajowych tabel z czasem 50.16 – na czele. Na Hayward Field zobaczymy też wieloboistkę Adriannę Sułek, a na trasie chodu powalczy mistrz olimpijski Dawid Tomala. Do Eugene po ośmiu latach wróci też Konrad Bukowiecki, który na tym stadionie – jeszcze przed jego przebudową – świecił triumf w mistrzostwach świata juniorów.

Mistrzostwa świata wracają do kalendarza lekkoatletycznego po trzech latach. Zawody w Eugene planowo miały odbyć się przed rokiem, ale ze względu na przeniesienie igrzysk – wynikające z trwającej naówczas pandemii COVID-19 – zdecydowano o relokowaniu ich w kalendarzu. 

Trzy lata temu w Dosze, podczas poprzedniej edycji mistrzostw świata, reprezentacja Polski zdobyła sześć medali, a jedyny złoty wywalczył Paweł Fajdek.

Pełny skład reprezentacji prezentujemy w załączniku. 

Maciej Jałoszyński / foto (ilustracyjne): Tomasz Kasjaniuk

Powrót do listy

Więcej