Menu
1 / 0
Aktualności /

Bańska Bystrzyca gospodarzem ME U18 w 2024 roku

Bańska Bystrzyca gospodarzem ME U18 w 2024 roku

Bańska Bystrzyca będzie w sezonie 2024 gospodarzem czwartej edycji mistrzostw Europy do lat 18 – taka decyzję podjęło European Athletics. Zawody odbędą się pomiędzy 18 i 21 lipca.

W tym sezonie w Bańskiej Bystrzycy będzie odbędzie się festiwal młodzieży Europy (EYOF), na który skład reprezentacji przedstawialiśmy w zeszłym tygodniu (Lekkoatleci w reprezentacji na EYOF w Bańskiej Bystrzycy). Za dwa lata miasto, jako pierwsze na Słowacji, będzie natomiast gospodarzem mistrzostw Europy na stadionie.

- Cieszę się, że zdobyliśmy zaufanie European Athletics. Pierwszy raz będziemy gospodarzem takiego wydarzenia, mamy jednak duże doświadczenie w organizacji mistrzostw Europy, ponieważ gościliśmy m.in. te przełajowe czy puchar w rzutach – zaznacza prezydent słowackiej federacji Peter Korčok.

Najbliższe mistrzostwa Europy U18 odbędą się już na początku lipca w Jerozolimie (Reprezentacja Polski na Mistrzostwa Europy U18 Jerozolima 2022). Kolejne edycje odbędą się w 2024 w Bańskiej Bystrzycy i w 2026 w Rieti. To ostatnie miasto miało być gospodarzem wydarzenia już w 2020 roku, ale z powodu pandemii imprezę najpierw przeniesiono na sezon 2021, a następnie odwołano.

Maciej Jałoszyński

Powrót do listy

Więcej