Menu
1 / 2
Aktualności /

Kubis i Brzeziński ze złotymi medalami wielobojowych MP U20. Świetny początek Sułek i Ligarskiej

Kubis i Brzeziński ze złotymi medalami wielobojowych MP U20. Świetny początek Sułek i Ligarskiej
Kubis i Brzeziński ze złotymi medalami wielobojowych MP U20. Świetny początek Sułek i Ligarskiej Kubis i Brzeziński ze złotymi medalami wielobojowych MP U20. Świetny początek Sułek i Ligarskiej

Znakomity pierwszy dzień siedmioboju w wykonaniu Adrianny Sułek i Pauliny Ligarskiej był ozdobą sobotniej odsłony mistrzostw Polski, które od piątku rozgrywane są na stadionie im. Zygmunta Szelesta na warszawskiej AWF. Złote medal w kategorii U20 odebrali w sobotę Paulina Kubis i Artur Brzeziński.  

Nasze czołowe wieloboistki świetnie rozpoczęły start w mistrzostwach kraju. W biegu na 100 metrów przez płotki Adrianna Sułek pomknęła po zwycięstwo i na mecie uzyskała znakomity rekord życiowy – 13.08. Tak szybko tego dystansu nie pokonała żadna polska wieloboistka. Rekord życiowy odnotowała w tej konkurencji także Ligarska – 13.93. Konkurs skoku wzwyż Ligarska zakończyła na wysokości 1.75, a Sułek w trzeciej próbie pokonała poprzeczkę zawieszoną na wysokości 1.84. Trzy pchnięcia powyżej dotychczasowego rekordu życiowego – z czego najlepsze na 14.62 – to dorobek sopocianki w pchnięciu kulą. Zawodniczka Brdy Bydgoszcz uzyskała 13.34. Na zakończenie dnia Sułek pobiegła 200 metrów w 24.13, a Ligarska w 24.75. Po pierwszych czterech konkurencjach liderka ma 3859 punktów, nieco mniej niż przed kilku tygodniami w Götzis. W kursie na rekord życiowy jest Paulina Ligarska – obecnie ma 3649 punktów i realna szansę na zdecydowane poprawienie najlepszego wyniku w karierze. Trzecia po pierwszym dniu jest Edyta Bielska (3398 pkt.), także liderka kategorii U23.

Wśród panów po pierwszym dniu dziesięcioboju jest Rafał Horbowicz. Podopieczny Marka Rzepki szczególnie zaimponował w skoku wzwyż. Zaliczył w nim 2.08 poprawiając rekord życiowy o 5 centymetrów. Na półmetku zmagań zawodnik Warszawianki ma 3971 punktów. Drugi jest lider krajowych tabel Jacek Chochorowski (3800 pkt.), a trzeci Mateusz Murias (3730 pkt.), przewodzący także kategorii młodzieżowej.

W sobotę na stołecznych Bielanach rozdano także medale w wielobojach U20. Pozycję liderki obroniła najlepsza po piątkowych konkurencjach Paulina Kubis. Podopieczna Kamila Kobiałki, która w tym sezonie uzyskała już ponad 5500 punktów, skoczyła w dal 5.88, rzuciła oszczepem 27.93 (to zdecydowanie najsłabsza konkurencja zawodniczki) i przebiegłą 800 metrów w 2:17.30. To wszystko przełożyło się na 5547 punktów, rekord życiowy i złoty medal mistrzostw Polski U20. Drugie miejsce zajęła Weronika Kadłubowicz (4824 pkt.), trzecie Aleksandra Krawczyk (4657 pkt.). 

W rywalizacji dziesięcioboistów U20 po pierwszym dniu stawce przewodził Dawid Robakowski. Sobota przyniosła jednak zmianę lidera. Lepiej startował lider tabel, podopieczny Dariusza Łosia, Artur Brzeziński i to on zdobył złoto. W dwa dni wywalczył 6755 wielobojowych punktów. Drugi był Robakowski – 6606 pkt. Brązowy medal zdobył Marcin Jung – 6444 pkt.

Dokończenie wielobojowych mistrzostw Polski na stadionie im. Zygmunta Szelesta na warszawskim AWF w niedzielę od 10:00.

Pełne wyniki: Warszawa

Maciej Jałoszyński / foto: Tomasz Kasjaniuk

Powrót do listy

Więcej