Menu
1 / 2
Aktualności /

Od czwartku mistrzostwa Polski. Największa impreza w historii Suwałk

Od czwartku mistrzostwa Polski. Największa impreza w historii Suwałk
Od czwartku mistrzostwa Polski. Największa impreza w historii Suwałk Od czwartku mistrzostwa Polski. Największa impreza w historii Suwałk

Od czwartku w Suwałkach mistrzostwa Polski. Na starcie stanie ponad 500 zawodników z medalistami największych światowych imprez na czele.

Trzydniowe zawody w Suwałkach przyciągną na start wszystkich najlepszych polskich lekkoatletów. Takiego zlotu gwiazd miasto jeszcze nie przeżywało.

Wystartuje naprawdę wielu znakomitych lekkoatletów. Suwałki zasłużyły sobie na tę imprezę ciężką pracą i dobrą organizacją poprzednich wydarzeń rangi juniorskiej. Dziękuję bardzo za zaangażowanie organizatora i wsparcie finansowe. Jako PZLA staramy się dobrze współpracować z samorządami, wiemy jak jest to istotne w dzisiejszych czasach – przyznał prezes Henryk Olszewski, dodając również jak ważne jest wsparcie sponsorów z firmą PKN Orlen na czele.

Suwałki od lat organizują lekkoatletyczne mistrzostwa Polski. W 2016 odbył się tutaj czempionat juniorów, później miasto było gospodarzem kolejnych wydarzeń. Planowane w najbliższych trzech dniach zawody są jednak nieporównywalne z poprzednimi.

To największa impreza sportowa w historii naszego regionu. Jako miasto przez lata zapracowaliśmy na miano solidnego partnera i gospodarza tak ważnego i prestiżowego wydarzenia jakim są mistrzostwa Polski seniorów w lekkoatletyce – powiedział w przededniu zawodów prezydent Suwałk Czesław Renkiewicz.

Oprócz emocji sportowych na kibiców, którzy przyjdą na stadion czekają inne atrakcje. Na terenie obiektu im. Jadwigi Olbryś powstanie specjalna strefa projektu Lekkoatletyka dla Każdego. Przed stadionem kibice od dziś mogą zobaczyć wystawę lekkoatletycznych zdjęć, których autorem jest pracujący na największych stadionach świata fotoreporter PZLA Marek Biczyk.

98. PZLA Mistrzostwa Polski rozpoczną się w czwartkowe popołudnie. Transmisje z Suwałk dostępne będą w TVP Sport. Wydarzenia, które nie znajdą się na antenie głównej pokaże KP Sport.

Suwałki, Maciej Jałoszyński / foto: Tomasz Kasjaniuk 

Powrót do listy

Więcej