Menu
1 / 0
Aktualności /

Zwycięstwo Kaczmarek i 23.00 Horowskiej w Dessau-Roßlau

Zwycięstwo Kaczmarek i 23.00 Horowskiej w Dessau-Roßlau

Podczas środowego mityng w Dessau-Roßlau, zaliczanego do cyklu World Athletics Continental Tour Bronze, zwycięstwo odniosła Natalia Kaczmarek. W biegu na 200 metrów Nikola Horowska wypełniła minimum na mistrzostwa Europy, a na dystansie 800 metrów sztuki tej dokonał Michał Rozmys.

W biegu na 400 metrów Natalia Kaczmarek uzyskała czas 51.23 i poprawiając rekord mityngu z wyraźną przewagą nad rywalkami wbiegła na metę. Za jej plecami finiszowała druga z naszych reprezentantek, czyli Justyna Święty-Ersetic – 51.96. Rezultat Kaczmarek plasuje ją na czwartym miejscu w tabelach europejskich.

Ponownie zaimponowała Nikola Horowska. Mimo długiego oczekiwania na start (opóźniony o kilkanaście minut) Polka przebiegła 200 metrów w 23 sekundy, wygrała i wypełniła minimum na mistrzostwa Europy w Monachium. Wynik podopiecznej Tomasza Saski pozwala jej cieszyć się z szóstej pozycji w tabelach europejskich. Czwarta w zwycięskim biegu Horowskiej była Martyna Kotwiła – 23.89.

Na dystansie 800 metrów Michał Rozmys minimalnie przegrał z Tonym van Diepenem. Polak uzyskał 1:45.39 (zwycięzca był szybszy o 0.09) i wypełnił wskaźnik na mistrzostwa Europy w Monachium. Za plecami Rozmysa finiszował Mateusz Borkowski – 1:45.88. Po środowych zawodach już czwórka biało-czerwonych średniodystansowców ma minima na europejski czempionat – obok Rozmysa są to Kacper Lewalski, Borkowski i Patryk Dobek).

W biegu na 100 metrów przez płotki druga, z czasem 13.26, była Klaudia Wojtunik. Wygrała Sarah Lavin – 13.00.

Kajetan Duszyński osłabł na ostatnich metrach i dystans jednego okrążenia pokonał w 46.55 finiszując na mecie jako trzeci. Wygrał Luis Aviles (45.96).

Konkurs skoku w dal, wygrany przez faworytkę gospodarzy Malaikę Mihambo (6.49), na trzecim miejscu zakończyła Karolina Młodawska – 6.26. Siódma z wynikiem 6.12 była Anna Matuszewicz – nasza utalentowana juniorka pozostaje bez minimum na mistrzostwa świata U20, które w sierpniu odbędą się w Kolumbii.

W skoku o tyczce szósty po zaliczeniu 5.50 był Robert Sobera. Wygrał Oleg Zernikel – 5.70.

Maciej Jałoszyński / foto (ilustracyjne): Tomasz Kasjaniuk 

Powrót do listy

Więcej