Menu
1 / 0
Aktualności /

Piotr Lisek zwycięża na Rynku Kościuszki w Białymstoku

Piotr Lisek zwycięża na Rynku Kościuszki w Białymstoku

Rozegrany w trudnych warunkach atmosferycznych konkurs tyczkarzy na Rynku Kościuszki w Białymstoku zakończył się zwycięstwem Piotra Liska.  

W stolicy województwa podlaskiego w niedzielne popołudnie wiało, padał deszcz i było zimno. Mimo tego na zaaranżowaną w centralnym punkcie miasta przestrzeń lekkoatletyczną przybyło wielu mieszkańców by dopingować sportowców. W tych warunkach Piotr Lisek w pierwszych próbach zaliczył 5.35 i 5.50, które dało mu zwycięstwo. Później bez powodzenia atakował jeszcze 5.70. Drugi był Robert Sobera (5.35), czwarty Karol Pawlik (5.00).

Konkurs skoku wzwyż pań na trzecim miejscu zakończyła Wiktoria Miąso – podopieczna Michała Tittingera w trzeciej próbie, na mokrym i śliskim rozbiegu, zaliczyła 1.85 oraz miała trzy nieudane podejścia na 1.88 (rekord życiowy). Wygrała Ukrainka Oksana Okuniewa (1.88). W rywalizacji mężczyzn najlepszy był Holender Douwe Amels (2.20). Jedyny Polak Maciej Lepiato był piąty z 1.95.

Rywalizację kulomiotów, ze względu na warunki pogodowe, zdecydowano się przenieść na poniedziałek. Początek zawodów ok. 15:00.

Białystok, Maciej Jałoszyński / foto (ilustracyjne): Marek Biczyk

Powrót do listy

Więcej