Menu
1 / 0
Aktualności /

Natalia Kaczmarek szósta w Dosze

Natalia Kaczmarek szósta w Dosze

Natalia Kaczmarek zajęła szóste miejsce w biegu na 400 metrów podczas inauguracyjnego mityngu Diamentowej Ligi 2022. Rywalizację tyczkarzy przeniesiono na sobotę. 

Polka w silnej stawce, biegnąc na pierwszym torze, zajęła szóste miejsce. Na mecie zmierzono jej czas 52.54. Wygrała Marileidy Paulino – 51.20.

W Dosze zmagania utrudniał bardzo silny wiatr. Był on powodem decyzji o przeniesieniu konkursu tyczkarzy, w którym na starcie stanął Piotr Lisek, na sobotę do hali Aspire. Wichura, która uniemożliwiła organizację zmagań w skoku o tyczce pomogła natomiast w uzyskaniu znakomitych wyników w rzucie oszczepem. Reprezentant Grenady, mistrz świata z Dohy z 2019 roku, Anderson Peters wygrał z wynikiem 93.07 i jako piąty w historii oszczepnik osiągnął rezultat powyżej 93 metrów. Świetnie spisał się też medalista olimpijski Jakub Vadlejch – drugi z 90.88.

Kolejny mityng cyklu odbędzie się 21 maja w Birmingham. Za trzy miesiące – 6 sierpnia – Diamentowa Liga pierwszy raz w historii zawita do Polski. Odbędzie się wówczas Silesia Memoriał Kamili Skolimowskiej.

Maciej Jałoszyński / foto (ilustracyjne): Tomasz Kasjaniuk

Powrót do listy

Więcej