Menu
1 / 0
Aktualności /

Świetny start Włodarczyk i Nowickiego w Nairobi

Świetny start Włodarczyk i Nowickiego w Nairobi

Znakomicie rozpoczęli sezon 2022 polscy młociarze – podczas zawodów Kip Keino Classic (World Athletics Continental Tour Gold) w Nairobi triumfowali Anita Włodarczyk i Wojciech Nowicki, który zwycięstwo okrasił najlepszym wynikiem na świecie.

Nowicki, trenowany od kilkunastu miesięcy przez Joannę Fiodorow, w Nairobi czterokrotnie przekraczał 80 metrów. Najpierw, w drugiej serii, uzyskał 80.10. W drugiej części konkursu machnął jeszcze 80.45, 80.15 i w ostatnim rzucie aż 81.43. Zwycięstwo w Kenii Polak przypieczętował zatem rezultatem dającym mu przewodzenie w tabelach światowych. Drugiego w konkursie Ukraińca Mychajło Kochana pokonał o blisko 4 metry. Kłopoty komunikacyjne uniemożliwiły przyjazd do Nairobi anonsowanemu przez organizatorów Pawłowi Fajdkowi.

W rywalizacji pań Anita Włodarczyk najpierw uzyskała 72.83, później poprawiła się na 75.14 by w trzeciej serii uzyskać 78.06. To najlepszym wynik w Europie w tym sezonie oraz drugi rezultat na świecie. Dalej od Polki w 2022 roku rzuciła tylko reprezentantka USA Brooke Andersen (79.02). Sobotni wynik Włodarczyk to rekord Afryki all-commers.

Pełne wyniki: Nairobi

Maciej Jałoszyński / foto (ilustracyjne): Marek Biczyk

Powrót do listy

Więcej