Menu
1 / 0
Aktualności /

Nie żyje Eugeniusz Rój

Nie żyje Eugeniusz Rój

Polski Związek Lekkiej Atletyki ze smutkiem informuje, że 17 kwietnia w godzinach wieczornych przeżywszy 76 lat, zmarł Eugeniusz Rój – zawodnik, sędzia, trener i działacz związany z od przeszło pół wieku z płocką lekkoatletyką.

Eugeniusz Rój urodził się 22 października 1946 roku. W młodości uprawiał lekkoatletykę. Specjalizował się w biegach na 400 i 800 metrów. Jako zawodnik bronił barw zamojskiego MKS-u, a podczas nauki na warszawskiej AWF klubu AZS-AWF (trener Wiesław Czwórnóg).

W 1970 roku trafił do Płocka, gdzie pracował jako nauczyciel wychowania fizycznego. Od tego samego roku był sędzią lekkoatletycznym, działał w miejscowym klubie jako trener. Wśród jego podopiecznych znalazło się wielu medalistów mistrzostw Polski. Zawodnicy Eugeniusza Rója sięgali po medale w konkurencjach biegowych, ale także rzutach m.in. oszczepem. Współorganizował szereg imprez lekkoatletycznych na terenie miasta, w ostatnich latach był zaangażowany w działalność klubu MUKS Płock.

Współautor – wspólnie z Piotrem Mieszkowskim i Wojciechem Krokoszyńskim – znakomitej monografii „80 lat lekkiej atletyki w Płocku i na Mazowszu – 1923 – 2003”.

Odznaczony, w roku 1984, złotą honorową odznaką Polskiego Związku Lekkiej Atletyki.

Cześć Jego Pamięci!

Powrót do listy

Więcej