1 / 0

Zdziebło i Sikora najlepsi w mityngu Roberta Korzeniowskiego

Sobotnie zawody w chodzie sportowym rozegrane pod egidą Roberta Korzeniowskiego na warszawskiej Pradze-Południe na głównym dystansie – 10 000 metrów – wygrali Katarzyna Zdziebło oraz Rafał Sikora.

W rywalizacji pań Zdziebło (LKS Stal Mielec) uzyskała czas 45:10.15 i zdecydowanie pokonała trójkę zawodniczek z Ukrainy, z których najlepsza była Tamara Havrylyuk (47:23.38).

Wśród mężczyzn najszybciej 10 000 metrów pokonał chodem sportowym Rafał Sikora (AZS AWF Kraków) – 42:24.30. Drugie miejsce zajął zawodnik Stali Mielec Rafał Augustyn (42:36.66). Rywalizacji nie ukończył mistrz Europy na dystansie 50 kilometrów z 2018 roku Ukrainiec Marjan Zakalnycki.

Za dwa tygodnie najlepsi chodziarze wrócą na trasę podczas mistrzostw Polski na dystansie 20 kilometrów. Gospodarzem zawodów będzie Sulejówek.

Pełne wyniki: Warszawa

Maciej Jałoszyński / foto (ilustracyjne): Rafał Oleksiewicz