1 / 0

Maskat: brązowy medal Katarzyny Zdziebło w chodzie na 35 kilometrów

W drugim dniu drużynowych mistrzostw świata w Maskacie Katarzyna Zdziebło zajęła trzecie miejsce w rywalizacji na 35 kilometrów i wypełniła minima na mistrzostwa Europy i świata.

Polka na trudnej trasie w stolicy Omanu uzyskała czas 2:51:48. Od początku dystansu nasza zawodniczka utrzymywała się w czołówce, kontrolując rywalizację. Na mecie była trzecia i odniosła historyczny sukces.

Kasia jest pierwszą zawodniczką w historii polskiego kobiecego chodu, która zdobyła medal na imprezie tej rangi. Świetnie zaprezentowała się też Olga Niedziałek – informuje z Maskatu trener Grzegorz Tomala.

Wspomniana Niedziałek była ósma – debiutując na dystansie 35 kilometrów uzyskała czas 2:57:50. Przed Zdziebło metę minęły Ekwadorka Glenda Morejón (2:48:33) oraz Chinka Maocuo Li (2:50:26, rekord kraju).

W rywalizacji mężczyzn 31. był Artur Brzozowski (2:47:03), a 36. Jakub Jelonek (2:47:55). Wygrał medalista mistrzostw świata z Dohy Szwed Perseus Karlström – 2:36:14.

Pełne wyniki: Maskat

Maciej Jałoszyński / foto: Getty Images for World Athletics